آیا مردان از خواص حیرت انگیز هلو آگاه هستند؟

آیا مردان از خواص حیرت انگیز هلو آگاه هستند

هلو سرشار از آنتی اکسیدان ها است و با بیماری هایی مانند انواع خاصی از سرطان و بیماری های قلبی مبارزه می کند همچنین هلو برای کاهش مشکلات باروری مردان مفید است

بر اساس نظریات طب چینی، بافت نرم این میوه برای درمان التهاب حاد معده بسیار مناسب است.



از پوره هلو پخته برای درمان سرفه های خشک استفاده می شود.



مصرف منظم هلو به نرم شدن ریه و روده ها کمک می کند.



از هسته هلوی رنده شده برای تقویت جریان خون استفاده می شود و تصور می شود باعث کاهش تومورها و فیبروز رحم می گردد.



رنگ هلو ترکیبی از آلفا و بتاکاروتن، بعلاوه بتاکریپتوزانتین است.



۱۵۰ گرم هلو ۸ درصد از نیاز روزانه بالغین را به فیبر تامین می کند، بیشتر این فیبر از نوع محلول است که به حفظ سطح پایین کلسترول کمک می کند.



فواید خاص هلو




هلو و فشار خون بالا



غالباً افزایش فشار خون تا قبل از ابتلا به بیماری قلبی و یا بروز سکته با علائم و یا نشانه های خاصی همراه نیست و بنابراین تشخیص داده نمی شود.



کاهش وزن اضافه و افزایش پتاسیم رژیم غذایی به کاهش فشار خون کمک می کند.



از آنجا که مصرف هلو موجب افزایش دریافت پتاسیم می شود، مصرف آن برای مبتلایان به این عارضه مفید است.




هلو، سرطان و بیماری قلبی



از آنجا که هلو غنی از آنتی اکسیدان های کاروتن، فلاونوئیدها و ویتامین C است، بنابراین می تواند نقش مهمی در مبارزه با بیماری های قلبی و انواع خاصی از سرطان داشته باشد.



با مصرف منظم هلو، موادمغذی موجود در این میوه می توانند در مراحل مختلف از بروز بیماری مداخله کنند و در مبارزه با بیماری مفید باشند.



هلو و ناباروری مردان



مطالعات نشان می دهند که دریافت مکمل ۵۰۰ میلی گرم ویتامین C، دو بار در روز برای مردانی که مشکلات باروری دارند مفید است.



در آزمایش های کلی انجام شده بر روی کیفیت اسپرم، نشان داده شده است که تنها ظرف یک هفته بعد از مصرف مکمل ویتامین C، اثر مثبتی در تعداد اسپرم ها، تحرک و طول عمر آنها داشت.



به طوریکه تعداد اسپرم های فاقد حرکـت از ۳۷ درصد به ۱۴ درصد کاهش یافت و این میزان بعد از ۴ هفته به ۱۱ درصد رسید و در مقابل، بر تعداد اسپرم های آزاد افزوده شد.



برنامه های غذایی که میوه های غنی از ویتامین C، مانند هلو، به طور منظم در آنها گنجانده می شوند به حفظ سطح ویتامین C در بدن کمک می کنند.



مشاهده شده است که مصرف مقادیر زیاد ویتامین C خصوصاً برای افراد سیگاری که در معرض خطر رادیکال های آزاد قرار دارند بسیار حائز اهمیت است؛ در این افراد، دریافت روزانه ۲۵۰ میلی گرم ویتامین C، از طریق گنجاندن میوه هایی مانند هلو در برنامه غذایی، تعداد اسپرم ها را به میزان ۲۴ درصد و تحرک آنها را تا ۱۸ درصد افزایش می دهد.




هلو و بیماری لثه



خونریزی لثه و شل شدن دندان ها از علائم اولیه کمبود ویتامین C هستند.



نتایج حاصل از تحقیقات نشان می دهند که بیماری های لثه در افرادی که دریافت ویتامین C پایینی دارند سه و نیم برابر بیشتر از افرادی است که به میزان کافی ویتامین C دریافت می کنند.



از آنجا که یک هلو متوسط حاوی ۳۴ میلیگرم ویتامین C است بنابراین، منبع بسیار خوبی برای افزایش دریافت این ویتامین خواهد بود.



دکتر لادن گیاهی/ متخصص تغذیه



زندگی آنلاین

0

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

error: Content is protected !!