بحران مصرف مخدر‌های مصنوعی در سراسر جهان

سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد مصرف مخدر‌های مصنوعی در سراسر جهان با مشاهده بحرانی کم‌سابقه در مناطقی از آفریقا افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، طبق بررسی سازمان ملل مصرف مخدر‌های مصنوعی (اپیوئید‌های مصنوعی) در جهان رو به افزایش است، مرگ و میر ناشی از اوردوز با این مواد مخدر در آمریکا بیشتر شده و بحران مصرف ترامادول در بخش‌هایی از آفریقا پدید آمده است.

اپیوئید اصطلاح جامعی است که در برگیرنده عناصر مختلفی است که از افیون و تریاک گرفته تا مشتقاتی از جمله هروئین و مواد صنعتی از جمله فنتانیل و ترامادول را شامل می‌شود. تعداد افرادی که در سال ۲۰۱۷ از مخدر‌های مصنوعی مصرف کرده‌اند نسبت به سال ۲۰۱۶ حدود ۵۶ درصد بیشتر بوده است.

همچنین در این گزارش آمده است: تولید جهانی کوکائین در سال ۲۰۱۷ به بالاترین رقم رسیده و رکورد سال قبل را حدود ۲۵ درصد افزایش داده است.

مخدر‌های مصنوعی از قبیل فنتانیل عامل اصلی مرگ و میر ناشی از اوردوز در آمریکا در سال ۲۰۱۷ بوده و با افزایش ۱۳ درصدی به بیش از ۴۷ هزار مورد رسیده است.

به گزارش روزنامه گاردین، در این گزارش آمده است: کشف و ضبط محموله‌های ترامادول در جهان از کمتر از ۱۰ کیلوگرم در سال ۲۰۱۰ به حدود ۹ تن در سال ۲۰۱۳ و ۱۲۵ تن در سال ۲۰۱۷ رسیده است و این بحران به ویژه در غرب، مرکز و شمال آفریقا جدی‌تر است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

error: Content is protected !!