تحرک بیشتر باعث طولانی تر شدن عمر می شود

تحرک بیشتر باعث طولانی تر شدن عمر می شود

حفظ تناسب اندام صرفا به معنای انجام دادن فعالیت های زجر آور نیست بلکه می توان با تحرک بیشتر در زندگی عادی، به طول عمر بیشتر و تناسب اندام بهتر دست یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ محققان علوم پزشکی در سوئد اعلام کردند حفظ تناسب اندام صرفا به معنای انجام دادن فعالیت های زجر آور نیست بلکه می توان با تحرک بیشتر در زندگی عادی، به طول عمر بیشتر و تناسب اندام بهتر دست یافت.

دکتر الین اکبلوک باک و همکارانش در موسسه علوم سلامت و ورزشی استکهلم در سوئد در مطالعه ای که نتایج آن را در نشست انجمن قلب و عروق اروپا در لیسبون پرتغال ارائه شد، اعلام کردند: با فعالیت هایی همچون بالا رفتن از پله ها به جای آسانسور، خروج از ایستگاه ماقبل مقصد در مترو و پیاده روی مابقی مسیر و دوچرخه سواری تا محل کار می توان به فعالیت کافی برای حفظ سلامت و طول عمر دست یافت.

محققان سوئدی با مطالعه بر روی ۳۱۶ هزار و ۱۳۷ فرد بزرگسال که بین ۱۸ تا ۷۴ سال سن داشتند آنها را بین سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۵ به مدت بیست سال تحت مطالعه قرار دادند.

دانشمندان دریافتند با انجام دادن فعالیت های یاد شده که به نظر کاملا عادی و ساده می آیند می توان میزان حجم حداکثری اکسیژن تنفسی VO2 max را افزایش داد و به تناسب اندام رسید.

به گزارش پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت، محققان بر این باورند که می توان با ترغیب مردم به انجام کارهای سبک و عادی، از میزان کم تحرکی آنها کاست و به تحرک وادارشان کرد.

دیدگاه‌تان را بنویسید:

error: Content is protected !!