وزیر بهداشت: پزشکان؛ پیش‌قراولان خدمت در روزهای سخت مردم

نمکیوزیر بهداشت در پیامی به مناسبت روز پزشک گفت: تاریخ این مملکت گواه خواهد بود که پزشکان کشور پیش قراولان خدمت در روزهای سخت مردم هستند.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در پیامی به مناسبت روز پزشک، ضمن تبریک این روز، گفت: به روح بلند همه شهدای پزشک درود می‌فرستم؛ چه شهدای دفاع مقدس و چه عزیزانی که در این ایام به عنوان مدافعین سلامت در عرصه مدیریت کرونا شهید راه خدمت به مردم بودند.

وی ضمن تسلیت به خانواده‌های جامعه پزشکی و کادر بهداشت و درمان که در این ایام به شهادت رسیدند، افزود: به خانواده‌های ارجمند این عزیزان که در جامعه پزشکی از دست دادیم، اعم از پزشک، پرستار، ماما، بهورز، کادر آزمایشگاه، اورژانس کشور و… تسلیت عرض می‌کنم.

نمکی ادامه داد: پس از دفاع مقدس که پزشکان به  عنوان پیش قراولان مدیریت سخت ایام دفاع مقدس در جبهه پزشکی کشور بودند، قدر و منزلتی که ایام مدیریت کرونا در ذهن مردم این سرزمین از پزشکان این کشور احیا کرد را تجربه کردیم. عزیزانی که در سخت‌ترین روزگاری که همه از کنار بیمار دور می‌شدند و فرار می‌کردند، تن بر آتش زدند و این بار سنگین را به دوش کشیدند.

وزیر بهداشت گفت: من به عنوان یک برادر کوچک و خدمت‌گذار این عزیزان دست یکایک جامعه پزشکی کشور را برادرانه می‌بوسم و امیدوارم که با همت بزرگ این عزیزان بتوانیم در آینده نزدیک شاهد مهار هر چه زودتر این بیماری باشیم. تردید ندارم که این ایام به عنوان سند افتخاری برای جامعه عالی‌قدر پزشکی کشور ثبت خواهد شد و تاریخ این مملکت گواه این خواهد بود که پزشکان کشور پیش قراولان خدمت در روزهای سخت مردم هستند. امیدوارم همواره تندرست و کامیاب باشید.

0
error: Content is protected !!