۱۵ نیروی آموزش و پرورش سبزوار به کرونا مبتلا شدند

اسماعیل نصرآبادی روز پنجشنبه در نشستی خبری افزود: برای جلوگیری از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا ضرورت دارد مدیران به طور جدی بر رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در حوزه کاری خود نظارت کنند.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت دو پایگاه سنجش سلامت برای نوآموزان در سبزوار ادامه داد: این پایگاه‌های سنجش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دو مدرسه شهر سبزوار دایر شده است.
مدیر آموزش و پرورش سبزوار گفت: در این پایگاه‌ها نوآموزان در دو مرحله اولیه و تخصصی و در بخش‌های ارزیابی سلامت و غربالگری جسمی، حسی و آمادگی تحصیلی و بینایی سنجی، شنوایی سنجی، بررسی قد و وزن مورد معاینه قرار می‌گیرند.
نصرآبادی افزود: در مجموع پنج هزار و ۷۰۰ نوآموز در آنها معاینه و مورد سنجش سلامت قرار می‌گیرند که از این تعداد دو هزار و ۵۰۰ نوآموز طی یک سال گذشته تاکنون سنجش شده‌اند.
وی اضافه کرد: نام‌نویسی از کلاس اولی‌ها منوط به دریافت تائیدیه سلامت از مراکز سنجش است و چنانچه نوآموزانی در مرحله سنجش سلامت مشکلی داشته باشند برای ارزیابی دوباره به بخش تخصصی ارجاع داده می‌شوند.
۵۳ هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز در شهرستان سبزوار واقع در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد تحصیل می‌کنند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۲۰ هزار و ۱۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ تن رسیده است.

0
error: Content is protected !!