آغاز ثبت نام متولدین ۷۰ برای دریافت واکسن کرونا در خراسان جنوبی

محمد دهقانی فیروزآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: امکان ثبت نام در سایت ملی ثبت نام واکسن کرونا (سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir) برای افراد ۳۰ سال به بالا (متولدین ۱۳۷۰و قبل) باز شد.

وی از این گروه سنی درخواست کرد که به منظور تسریع روند واکسیناسیون در استان، هرچه سریع‌تر نسبت به ثبت‌نام در سامانه مربوطه اقدام کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از تزریق نه هزار و ۵۶۳ دُز واکسن طی ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد و بیان داشت: مجموع واکسن‌های تزریق شده در استان به ۴۰۱ هزار و ۸۷۶ دُز رسیده است.

به گفته وی تا کنون ۲۵۱ هزار و ۲۸۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۵۰ هزار و ۵۹۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند.

وی با بیان اینکه واکسن برکت هم اکنون در استان موجود نیست، عنوان کرد: پیگیر دریافت سهمیه برای استان هستیم تا هرچه سریع‌تر دوز دوم افرادی که در انتظار این واکسن هستند را تزریق کنیم.

دهقانی گفت: زمان تزریق دوز دوم بعد از یک ماه است اما اگر تأخیر به وجود آید مشکلی را ایجاد نمی‌کند فقط ایمنی که دو هفته بعد از دوز دوم اتفاق می‌افتد با تأخیر بیشتری ایجاد خواهد شد.

وی عنوان کرد: در تمام شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و جمعیت روستایی واکسیناسیون در مراکز جامع سلامت انجام می‌شود و کسانی هم که نمی‌توانند حضور پیدا کنند تیم‌های سیار به روستاها مراجعه می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان داشت: ۸۶ مرکز تزریق واکسن در استان داریم که از این تعداد ۷ مرکز تجمعی و مابقی مراکز جامع سلامت است.

error: Content is protected !!