طب اسلامی|با خوردن کدام "میوه" بدن خود را در برابر تمام بیماری‌ها ایمن کنیم؟! + فیلم

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر “حمید ضیایی” از پزشکان و پژوهشگران برتر حوزه طب ایرانی ـ اسلامی است که سالیان سال، مشغول تحقیق و پژوهش بر روی آیات قرآن کریم بوده است.

متاسفانه تا به امروز بر روی معارف قرآنی که مستقیم و غیرمستقیم به موضوعات طبی و سلامت جسم انسان اشاره دارد، پژوهشهای بسیار اندکی صورت گرفته است و از سویی در مباحث مربوط به “طب اسلامی” نیز ظرفیت‌های عظیمی نهفته است که در صورت ورود اساتید حوزه طب سنتی، حوزویان، پزشکان و پژوهشگران حوزه طب ایرانی ـ اسلامی به این مباحث و تشکیل‌ کارگروه‌های منسجم تحقیقاتی، می‌توان به دستاوردهای بسیار عظیم و راهگشایی برای نظام سلامت امروز کشورمان دست یافت.

کما اینکه طی سالیان اخیر با ورود مختصر و محدود برخی از اساتید طب سنتی و برخی از روحانیون به مباحث حوزه طب اسلامی، امروز شاهد گره‌گشایی در بسیاری از بیماری‌هایی صعب‌العلاج با تکیه بر آموزه‌های طب اسلامی بوده‌ایم و ادامه این روند با هدف ترویج و توسعه طب ایرانی ـ اسلامی می‌تواند یک سکوی پرش برای ارتقای تمام شاخصه‌های سلامت عمومی مردم کشورمان باشد.

در ادامه، کلیپ کوتاهی از “دکتر ضیایی” تقدیم مخاطبان ارجمند تسنیم شده که در آن به گوشه‌ای از معارف قرآنی در باب تامین سلامت جسمانی از طریق مصرف یکی از میوه‌های قرآنی اشاره شده است:

طب سنتی , طب اسلامی ,

انتهای پیام/

0
error: Content is protected !!