نیاز همیشگی بیماران تالاسمی به تزریق خون

رئیس انجمن حمایت از بیمارن تالاسمی با بیان اینکه در زمینه تامین خون مشکلی برای بیماران تالاسمی وجود ندارد، از مردم خواست تا در سفرهای نوروزی نیز از یاد بیماران و اهدای خون غافل نشوند تا در تعطیلات عید نیز مشکلی برای تامین خون بیماران وجود نداشته باشد.

محمدرضا مشهدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اولویت قرار دادن داروهای خوراکی نسبت به تزریقی برای بیمارن تالاسمی گفت: تاکنون نیز وزارت بهداشت و مسئولین نظام سلامت سعی بر این داشتند تا داروهای خوراکی جایگزین داروهای تزریقی شود، اما به تلاش بیشتری در این زمینه نیاز است تا علاوه بر دسترسی راحت‌تر بیمار، بتوانیم شاهد رقابت شرکت‌های ایرانی با سایر کشورها باشیم.

مشهدی در ادامه افزود: هرچند در برخی از داروهای خوراکی وجود عوارضی مانند مشکلات گوارشی دیده می‌شود، اما همچنان سعی بر جایگزین کردن این داروها به جای داروهای تزریقی است تا از مشکلات ناشی از تزریق جلوگیری شود و همگام با سایر کشورهای خارجی در این زمینه قدم برداریم.

وی درباره تامین نیازهای دارویی این بیماران افزود: با توجه به افزایش قیمت داروهای تزریقی خارجی، برخی بیماران توانایی خرید آن را نداشته و متاسفانه داروی تولید داخل باکیفیت نیز به دلیل مشکلات بدهی بیمه‌ها و داروخانه‌ها به شرکت‌های پخش، ممکن است درتمام نقاط کشور در دسترس بیماران قرار نداشته باشد.

0
error: Content is protected !!