۲۱ دلیل برای اینکه عناب بخوریم

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: عناب با دارا بودن میزان قابل توجهی کلسیم، پتاسیم، ساپونین، فلاونوئید و انواع ویتامین‌ها از جمله ویتامین‌های A و C نیروگاهی از مواد مفید برای سلامت انسان بحساب می‌آید.

مهدی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: تحقیقات صورت گرفته روی این میوه ارزشمند نشان داده که عناب توانایی مقابله با طیف وسیعی از ناخوشی‌های زندگی بشر امروز شامل دردهای خفیف گوارشی تا بیماری‌های مهلکی مانند سرطان را داراست.

وی افزود: از جمله مهمترین مزایای مصرف عناب برای سلامت انسان که نشان دهنده لزوم قرارگرفتن این محصول استراتژیک خراسان جنوبی در سبد غذایی هر ایرانی است، می‌توان به این ۲۱ مورد اشاره کرد.

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه عناب می‌تواند سرطان را درمان کند، اظهار کرد: عناب سبب بهبود خواب شده و بی‌خوابی را درمان می‌کند.

ابراهیمی ادامه داد: عناب به سلامت قلب کمک می‌کند و ریسک ابتلاء به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد، همچنین سبب بهبود کارکرد جهازهاضمه می‌شود.

وی تصریح کرد: از دیگر خواص عناب می‌توان به درمان یبوست مزمن، بهبود گردش خون، تقویت سیستم ایمنی بدن، از بین بردن التهاب، کاهش استرس و نگرانی، تقویت تقویت استخوان و تسهیل هضم غذا اشاره کرد.

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: عناب منجر به کنترل وزن و تصفیه خون می‌شود و از بروز آسیب به مغز جلوگیری می‌کند.

ابراهیمی با بیان اینکه عناب سبب بهبود عملکرد شناختی شده و حافظه را تقویت می‌کند، اظهارکرد: همچنین از تشنج جلوگیری کرده و دارای خواص ضد میکروبی است.

وی ادامه داد: عناب به سلامت پوست کمک می‌کند و می‌تواند منجر به رشد و تقویت مو شود، همچنین به سلامت تخمدان‌ها کمک می‌کند و باعث سم‌زدایی شیر مادران شیرده می‌شود.

ابراهیمی یادآورشد: در کنار تمامی مزایای منحصر به فرد عناب، مصرف این میوه سلامتی در حد اعتدال سبب بروز هیچگونه عارضه جانبی برای انسان نمی‌شود و تنها افراد مبتلا به دیابت به دلیل وجود کربوهیدرات در عناب باید در مصرف آن احتیاط کنند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

error: Content is protected !!