افزایش موارد ابتلا به کرونا در جنوب فارس/تزریق ۱۶ هزار دوز واکسن

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مهرزاد لطفی ظهر دوشنبه در جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت کرونای علوم پزشکی شیراز، با بیان اینکه افزایش ظرفیت و مدیریت تخت‌های بیمارستانی را در دستور کار جدی معاونت درمان دانشگاه قرار دارد، اولویت اصلی را مدیریت و کنترل بیماری کووید ۱۹، اعلام و اضافه کرد: مردم باید با توجه به وضعیت کرونا در استان، از هرگونه ساده انگاری و عادی پنداری پرهیز کرده و به اصول بهداشتی پایبند باشند.

وی بیشترین دلیل افزایش انتقال و شیوع کرونا را حضور افراد در تجمعات به ویژه دورهمی های خانوادگی و مراکز شلوغ و پرتردد برشمرد و هشدار داد: افرادی که با افزایش گرمای هوا از ماسک کمتر استفاده کرده و توصیه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، موجب افزایش و انتشار این بیماری در جامعه و تهدید سلامت دیگران می‌شوند.

تزریق ۱۶ هزار دوز واکسن طی یک روز در فارس

او با قدردانی از تیم واکسیناسیون کووید ۱۹ در دانشگاه برای تزریق بیش از ۱۶ هزار واکسن طی روز گذشته در فارس، افزود: افرادی که تا کنون واکسن نوبت دوم دریافت نکرده‌اند تا زمان نوبت تزریق و دریافت پیامک صبور باشند و سپس طبق زمان نوبت دهی به مراکز اعلام شده از سوی روابط عمومی دانشگاه مراجعه کنند.

تغییر ساعت تزریق واکسن مراکز خودرویی در شیراز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به گرم شدن هوا و با هدف رفاه حال مردم، ساعت تزریق واکسن مراکز خودرویی در شیراز، ۶ تا ۱۰ صبح و ۱۸ تا ۲۲ تعیین شده است و سایر مراکز طبق ساعت گذشته و از ۸ صبح تا پایان زمان نوبت‌دهی، واکسیناسیون را انجام می‌دهند.

لطفی ضمن پیگیری آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبود یافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و پایش عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس در فارس نیز پرداخت.

error: Content is protected !!