نشست اضطراری دولت: پروازهای رفت و برگشت ایران _ چین متوقف شد(+فیلم)

درخواست توقف ورود مسافر از چین به ایرانوزیر بهداشت طی نامه‌ای از معاون اول رییس جمهور درخواست کرد که تا اطلاع ثانوی از ورود هرگونه مسافر از مبداء چین به هر طریقی جلوگیری شود.

به گزارش عصر ایران، دکتر سعید نمکی در یک پیام توئیتری از نامه‌اش به معاون اول رییس جمهوری برای توقف پرواز‌ها از چین به ایران خبر داد.

در متن توئیت وزیر بهداشت آمده است:

“در نامه‌ای از آقای دکتر جهانگیری خواستم به وزارت خارجه و وزارت راه ابلاغ کند تا اطلاع ثانوی از ورود هرگونه مسافر از مبدا چین به هر طریقی (هوایی، زمینی و دریایی) جلوگیری شود.

همچنین تمام پایگاه‌های بهداشتی در تمام ورودی‌های کشور از آغاز شیوع کرونا در حال آماده باش کامل هستند. “

درخواست لغو و ممنوعیت سفرهای تفریحی و توریستی از چین به ایران

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت نیز صبح جمعه در گفت و گو با ایرنا گفت: با توجه به اعلام وضعیت اضطرار جهانی ویروس کرونا از سوی سازمان بهداشت جهانی، در کشور ما نیز اقدامات کنترلی و پیشگیرانه بر اساس پروتکل جهانی سازمان بهداشت جهانی و به صورت یکنواخت با سایر کشور اجرا می شود.

وی افزود: در بیانیه و نامه وزارت بهداشت که امروز از  سوی وزیر بهداشت تقدیم دولت می شود خواسته شده است که همه سفرهای غیر ضروری و از جمله سفرهای تفریحی و توریستی از چین به ایران لغو و ممنوع شود و سفرهای کاری نیز در حداقل ممکن و فقط برای موارد ضروری انجام شود.

رئیسی گفت: اعلام اضطرار و هشدار جهانی سازمان بهداشت جهانی برای این است که همه دولتمردان و سیاستمداران کشورهای مختلف برای کنترل ویروس کرونا پای کار بیایند و اقدامات پیشگیرانه را جدی اعمال کنند.

بازگردان ۷۰ ایرانی مقیم ووهان از چین 

وی همچنین از تلاش وزارت بهداشت برای بازگردان ۷۰ ایرانی مقیم ووهان چین در هفته آینده با همکاری وزارت امور خارجه خبر داد.

 شناسایی ۶ فرد مشکوک به ویروس کرونا در ایران

به گفته معاون وزیر بهداشت، تاکنون در مجموع ۶ نفر فرد مشکوک به ویروس کرونا در ایران شناسایی شدند. دو نفر در یزد، یک نفر در قم، یک نفر در تهران و دو نفر در تبریز بودند اما آزمایش های تشخیصی نشان داد که هیچ کدام به این ویروس مبتلا نبودند بنابراین تاکنون هیچ موردی از این ویروس در ایران گزارش نشده است.

سازمان بهداشت جهانی شامگاه پنجشنبه در مورد ویروس کرونا وضعیت اضطرار جهانی اعلام کرد.

جلسه اضطراری هیات دولت

جلسه بررسی راهکار‌های پیشگیری از ورود ویروس کرونا به کشور و مقابله با این ویروس بعدالظهر جمعه به ریاست معاون اول رییس جمهور و با حضور وزرای بهداشت، اطلاعات، کشور، امور خارجه، راه و شهرسازی و نمایندگان سایر دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.

وزیر بهداشت پس از این جلسه گفت:

پروازهای رفت و برگشت ایران _ چین متوقف شد.

تا این لحظه ابتلا به کرونا در ایران گزارش نشده است.

توضیحات وزیر بهداشت پس از جلسه اضطراری

علی ربیعی سخنگوی دولت نیز گفت:

ایرانیان مقیم چین در صورت تمایل به بازگشت، با هواپیمای تجهیزشده به کشور بازگردانده می‌شوند

همه مرزهای هوایی، زمینی و دریایی کنترل می شوند.

مردم به شایعاتی که درباره #کرونا منتشر می شود توجه نکنند.

توضیحات سخنگوی دولت پس از جلسه اضطراری

این خبر تکمیل می شود

____________________

بیشتر بخوانید

0
error: Content is protected !!