۲۵۴ مبتلا به کرونا در بخش های ویژه فارس بستری هستند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر روح الله حسینی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۲۷ هزار و ۲۶۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۹۸ هزار و ۷۸۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۸۱ هزار و ۶۰۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۰ هزار و ۷۶ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۳۸ هزار و ۸۵۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۴۶۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۵۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

این مقام مسؤول در دانشگاه اظهار کرد: همچنین از بهبودی ۳۸۴ هزار و ۹۲۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

دکتر حسینی با بیان اینکه یازده هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۵۷۹ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه تاکید کرد: رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و پرهیز از ترددهای غیرضروری و دوری از دورهمی های خانوادگی، می‌تواند از ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ پیشگیری کند.

error: Content is protected !!