افزایش جان باختن جوانان کرونایی درفارس/خطر ترکیب کرونا وآنفلوآنزا

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مهرزاد لطفی ظهر سه‌شنبه در چهارصد و دهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با این هشدار که کرونا در کمین جوانان و تنها راه پیشگیری و رعایت توصیه‌های بهداشتی است، اعلام کرد: آمار فوت در استان نسبت به هفته‌های گذشته پایین آمده، اما موارد فوت ناشی از کرونا در جوانان و افراد زیر ۶۰ سال استان فارس افزایش یافته است.

او با اشاره به شباهت علائم بیماری آنفلوآنزا و کووید ۱۹ و شیوه‌های تشخیص و تست این دو بیماری تاکید کرد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ما را در برابر این دو بیماری ایمن می‌سازد، به طوری که در سال گذشته به دلیل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، با کاهش موارد ابتلاء به بیماری آنفلوآنزا نیز مواجه بودیم.

دکتر لطفی با بیان اینکه در سه روز گذشته روند بستری مبتلایان به کروناویروس در بیمارستان‌های استان نیز رو به افزایش بوده است، از مردم خواست تا توصیه‌های بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی با دیگران را بیشتر رعایت کنند.

این مقام مسئول راه‌اندازی اتوبوس سیار واکسیناسیون در شیراز را گامی مطلوب و مؤثر در راستای پیشگیری و ایمن سازی مردم در برابر کرونا دانست و از دست اندرکاران و پیگیری مسؤولان دانشگاه و همکاری بسیج جامعه پزشکی فارس در این زمینه قدردانی کرد.

error: Content is protected !!