افزایش غلظت آلاینده‌ها در هوای تهران

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها در هوای پایتخت طی امروز (۱۸ خرداد) خبر داد.

حسین شهبازی در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی برخی ساعات امروز (۱۸ خرداد) افزایش موقتی در غلظت آلاینده‌ها مشاهده می‌شود که عمدتا ناشی از ازدیاد تردد خودرو‌ها در اولین روز کاری هفته است.

وی ادامه داد: به تدریج همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد انتظار می‌رود که در پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران موثر است.

شهبازی با بیان اینکه این وضعیت پابرجا نیست، گفت: با کاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم این شرایط تا صبح فردا (۱۹ خرداد) بر غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات فردا افزوده می‌شود و همراه با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در طول روز برای برخی ساعات افزایش ابر، احتمال بارش پراکنده و وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه طی فردا (۱۹ خرداد) احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده وجود دارد، تصریح کرد: ناپایداری‌های جوی حاکم در بعد ازظهر سبب بهبود وضعیت کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت می‌شود.

به گفته وی همچنین دمای هوا در تهران تا فردا (۱۹ خرداد) روند کاهشی دارد.

شهبازی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۶۲ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۶۶ همچنان در شرایط سالم است.

error: Content is protected !!