افزایش موارد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در جهان

موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ تقریبا در تمامی نقاط جهان رو به افزایش است به گونه ای که در برخی مناطق از جمله کاتالونیا در اسپانیا حتی قرنطینه محدود نیز اعمال شده است.

به گزارش ایسنا، در برخی از کشورها از جمله آمریکا، اسپانیا و استرالیا طی روزهای گذشته موارد جدید ابتلا افزایش پیدا کرده و آمارها حاکی از آن است که همه گیری این بیماری در هر منطقه از جهان رو به افزایش است.

در منطقه کاتالونیا در اسپانیا مقامات محلی به دلیل نگرانی از بروز موج دوم بیماری اعلام کردند که رستورانها و کافه ها اجازه فعالیت تا دیروقت را ندارند.

کووید-۱۹ در جهان

طبق آمارها آمریکا بیشترین تلفات و مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ را داشته که تعداد مبتلایان به این بیماری در این کشور بیش از چهار میلیون نفر اعلام شده است. همچنین برای چهارمین روز متوالی موارد مرگ و میر ناشی از کروناویروس در ایالات متحده بیش از ۱۰۰۰ نفر اعلام شده است.

در استرالیا، مقامات محلی از اعمال محدودیتها برای مدت شش هفته خبر داده و استفاده از ماسک برای ساکنان شهر ملبورن اجباری شده است.

همچنین مقامات استرالیا و ژاپن که افزایش موارد جدید ابتلا را گزارش کرده اند نسبت به شیوع این بیماری در میان جوانان که با برداشته شدن محدودیتها نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی بی توجه بوده اند، هشدار دادند.  

طی روزهای گذشته در ۳۷ کشور از جمله تعدادی کشور اروپایی موارد روزانه ابتلا روند افزایشی داشته و نسبت به هفته قبل دو برابر بیشتر شده است. همچنین افزایش موارد ابتلا در هند، برزیل، بولیوی، سودان، اتیوپی، بلژیک، ازبکستان و سرزمین های اشغالی گزارش شده است.

پیش از این «تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) در اظهاراتی گفت: ما به شرایط نرمال گذشته باز نمیگردیم. همه گیری این بیماری روش و نوع زندگی ما را تغییر داده است.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، تاکنون بیش از ۱۶ میلیون نفر در جهان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده اند که از میان آنان بیش از ۶۴۸ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

error: Content is protected !!