افزایش پرسنل اورژانس تا سال آینده

افزایش پرسنل اورژانس تا سال آیندهرییس سازمان اورژانس کشور از افزایش پرسنل اورژانس تا سال آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا دکتر پیر حسین کولیوند در مراسم چهل و چهارمین سال روز تاسیس سازمان اورژانس که بعد از ظهر امروز در سالن همایش های رازی برگزار شد، اظهار کرد: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ما ۷۰ پایگاه اورژانس داشتیم و هم اکنون حدود ٣٣٠٠ پایگاه داریم.

وی با بیان اینکه با همت دولت و نمایندگان مجلس اورژانس تبدیل به سازمان شد، گفت: همین موضوع امدادرسانی اورژانس را تقویت کرد و اورژانس هم موثر بود. در گذشته ٢۴٠٠ دستگاه آمبولانس داشتیم اما حالا ۵٠٠٠ دستگاه داریم که ۴٠٠ دستگاه آن به تازگی اضافه شده است.

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: اورژانس هوایی نیز امروز به ۴۴ فروند ارتقا پیدا می‌کند و ما با کمک گرفتن از هوانیروز و سازمان‌های مختلف آن‌ها را افزایش خواهیم داد. تاکنون ٢٧هزار مصدوم با اورژانس هوایی منتقل شدند که ۶۵ درصد از آنان به‌صورت مستقیم به اتاق عمل رفتند.

کولیوند با بیان اینکه در گذشته زمان انجام مأموریت آمبولانس‌ها ٣٨ دقیقه بود که امروزه به لطف موتورآمبولانس‌ها به  ١۴ دقیقه کاهش یافته است،اظهارکرد: اورژانس دریایی نیز خدمتی است که هم اکنون ارایه می‌شود.

وی با بیان اینکه ماموریت‌های خود را به ٣میلیون و ٨٠٠ ماموریت در سال توسعه داده‌ایم، گفت: در گذشته روزانه پیش می‌آمد که به ١٠٠٠ تلفن پاسخ نمی‌دادیم. هم اکنون نظر سنجی از  طریق لینک نیز نشان می‌دهد که مخاطبان ما از خدمات دریافتی رضایت دارند.

کولیوند با اشاره به تغییر جایگاه اورژانس از نظر سازمان جهانی بهداشت اظهارکرد: در گذشته در سازمان اورژانس کشور در جایگاه هشتم قرار داشت اما هم اکنون در جایگاه الف است. راه اندازی MCMC به ما کمک کرد تا بدانیم هر مصدوم را به کدام بیمارستان منتقل کنیم و همین امر تحولی در این حوزه بود.

وی افزود: سامانه EOC نیز توانست مدیریت کند. همچنین دو سامانه را در سطح جهانی راه اندازی کردیم که مدیریت درمان سکته‌های قلبی و مغزی بود و ۷۰هزار نفر را از خطر مرگ نجات داد.

رییس سازمان اورژانس کشور با تاکید بر  تاثیر راه‌اندازی سامانه اورژانس و مانیتورینگ آمبولانس‌ها گفت: راه اندازی این سامانه بسیار تاثیر گذار بود و هم اکنون می‌دانیم که موقعیت آمبولانس‌ها کجاست و چگونه عمل می‌کنند.

وی در ادامه به حضور پررنگ اورژانس در حوادث و بلایا و مراسم ها مثل ایام محرم و اربعین نیز اشاره کرد.

کولیوند با بیان اینکه ۴۰۰ تیم واکنش سریع را تحت عنوان EMT تشکیل دادیم، گفت:  آموزش‌های چهارشنبه آخر سال هم از ابتدای سال آغاز کردیم و همین موضوع باعث شد تا ۶۵ درصد مصدومان چهارشنبه اخر سال ما کاهش پیدا کند.

وی در پایان با اشاره به کمبود پرسنل اورژانس گفت: قرار است تا سال آینده  ٢٠٠٠ نفر را برای حل مشکل کمبود پرسنل اورژانس جذب کنیم و تربیت پرسنل آقا و خانم را در برنامه های خود قرار دادیم.

گفتنی است که در این مراسم اسحاق جهانگیری- معاون اول ریاست جمهوری، اسماعیل نجار -رییس سازمان مدیریت بحران، سردار کمال هادیانفر – رییس پلیس راهور ناجا – حضور داشتند.

0
error: Content is protected !!