ایلام؛ دمای هوای ۴۸ درجه در مهران

کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی ایلام گفت: مردم شهرستان مرزی مهران ظهر امروز دمای هوای ۴۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر را تجربه کردند که این دما نسبت به روز گذشته ۱ درجه افزایش داشته است.

ساسان رستمی، کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی ایلام عصر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: مردم شهرستان مرزی مهران ظهر امروز دمای هوای ۴۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر را تجربه کردند که این دما نسبت به روز گذشته ۱ درجه افزایش داشته است.

وی افزود: تداوم گرما تا اواخر هفته آینده در استان ادامه دارد که در برخی ساعات افزایش سرعت باد یعنی وزش باد نسبتاً شدید را در استان خواهیم داشت.

کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان تصریح کرد: شهرستان دهلران با ۴۷ درجه و ایوان با ۱۹ درجه گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان طی امروز است. وی دمای هوای امروز شهر ایلام را ۳۷ درجه سانتیگراد اعلام کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به تدام گرمی هوا به مردم توصیه می‌شود در ساعات اوج دمای روزانه (بعدازظهر) از تردد‌های غیرضروری در سطح شهر دوری کنند.

رستمی عنوان کرد: همچنین به مبتلایان به بیماری‌های قلبی و سالمندان توصیه می‌شود در ساعات اوج دمای روزانه در بعد از ظهر‌ها از تردد در مکان‌های باز خودداری کنند، زیرا گرمازدگی یک بیماری ناشی از گرما است که می‌تواند برای فرد ایجاد خطر کند.

لازم به ذکر است، استان ایلام دارای چند نوع آب و هوا است چرا که بعضی از شهرستان‌های استان مثل خود شهر ایلام و ایوان در ارتفاع و کنار کوهستان‌ها قرار دارند و بعضی از شهرستان‌های مرزی مثل مهران و دهلران در جنوب استان در کنار بیایان قرار گرفته‌اند.

error: Content is protected !!