بستر لازم و امن برای ادامه تحصیل دانش آموزان فراهم شود

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی شامگاه سه شنبه در شورای آموزش و پرورش استان در محل استانداری زنجان، گفت: شاهد کاهش ویروس کرونا در استان هستیم و امیدواریم طی روزهای آینده شاهد ریشه کنی آن باشیم.

وی با بیان اینکه تمام معلمان برای آغاز سال تحصیلی جدید واکسینه شوند، اظهار کرد: برای سرعت بخشیدن و تکمیل واکسیناسیون معلمان نیز باید فعالیت مراکز تجمیعی ویژه فرهنگیان دوباره از سر گرفته شود و معنا دار باشد و پیام خوبی را به خانواده‌ها بدهیم.

استاندار زنجان گفت: ستاد بازگشایی مدارس از سه ماه گذشته در استان تشکیل شده و پس از هماهنگی‌های انجام شده مشکلی در این خصوص در استان وجود نداشته باشد.

حقیقی بر رفع نگرانی‌های والدین و خانواده‌های دانش آموزان تاکید کرد و افزود: فرایند واکسیناسیون دانش آموزان ۱۸ سال در استان آغاز شده و متقاضیان می‌توانند برای این امر ثبت نام کنند.

وی ابراز داشت: برای آموزش حضوری و مجازی باید تدبیرهای مناسب اندیشیده شود و برای حضور دانش آموزان در مدارس باید این تدبیرها به صورت جدی محقق شود.

استاندار زنجان بر لزوم تشکیل ستادی برای نظارت بر فعالیت مدارس اشاره کرد و یاد آور شد: همه وظیفه دارند در موضوع بازگشایی مدارس، همراه و تقویت کننده مجموعه آموزش و پرورش باشند تا امسال شاهد ارتقای تعلیم و تربیت دانش آموزان در استان باشیم.

حقیقی تصریح کرد: تا زمانی که بستر لازم و امن برای دانش آموزان ایجاد نشود اجازه حضور دانش آموزان در مدارس داده نمی‌شود.

error: Content is protected !!