تزریق چربی چیست و چگونه انجام می شود؟

آشنایی با تزریق چربی

تزریق چربی صورت و سایر نواحی بدن نوعی از روش های جوان سازی و ترمیم پوست و زیبایی است و با هدف هایی مثل پر کردن گونه ها، کاهش چین و چروک، بهبود آثار آکنه و جوان سازی پوست و حجم دهی و فرم دهی به لبها انجام می شود. تزریق چربی روش های مختلفی دارد که امروزه یکی از مشهورترین روش های آن برداشتن چربی از بدن خود فرد است. بیشتر افراد فکر می کنند که چین و چروک و افتادگی پوست، علائم پیری آن هستند، اما در واقع یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل بروز این گونه مشکلات کم شدن حجم صورت است که فرد را به سمت تزریق چربی صورت سوق می دهد. از دست رفتن حجم در این ناحیه از بدن شکاف های استخوانی صورت و اطراف چشم را برجسته تر می کند و پوست را پیرتر از چیزی که در واقع هست نشان می دهد. البته ساختار صورت برخی افراد به طور کلی لاغرتر و استخوانی تر از دیگران است. به هر حال، چه این مسئله مربوط به پیری باشد و چه ساختار صورت، روش های تزریق چربی و حجم دهی به صورت و سایر مناطق بدن می تواند گزینۀ مناسبی برای ترمیم، بهبود و رفع آن باشد.

فرم دهی و برجسته سازی لب با تزریق چربی

تزریق چربی چیست و چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی برای چه افرادی مناسب است؟

تقریباً همۀ افراد با هر نوع ویژگی های پوستی، حتی اگر پوست جوانی هم داشته باشند، می توانند برای بهبود وضعیت سلامت و زیبایی پوست خود، از روش های تزریق چربی استفاده بکنند و محدودیت خاصی جز در موارد استثنا برای استفاده از این روش ها وجود ندارد. البته بدن شخص باید حداقل چربی مورد نیاز را داشته باشد.

تزریق چربی در کدام نواحی بدن صورت می گیرد؟

تزریق چربی صورت رایج ترین نوع تزریق هاست، ولی محدود به این مورد نمی شود. شما می توانید تزریق چربی را در بازوها، پشت دست ها و انگشتان و سایر قسمت هایی از بدن خود که احساس می کنید به جوان سازی و ترمیم نیاز دارد، انجام بدهید.

مناطق معمول و رایج برای تزریق چربی عبارت است از:

  1. چین های بینی
  2. پروتز لب
  3. پر کردن خطوط موسوم به ماریونت (که بین لب و چانه قرار دارد.)
  4. پر کردن گونه ها
  5. پر کردن گود افتادگی های زیر چشم و اطراف آن

تزریق چربی به نواحی مختلف بدن چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی صورت و سایر انواع تزریق چربی، به نوعی عمل پیوند طبیعی چربی به شمار می آیند که میزان روش های تهاجمی در آن ها به حداقل رسیده است. در روش تزریق چربی طی فرایندی کاملاً بهداشتی و امن، چربی مورد نیاز برای تزریق از قسمتی در بدن خود فرد (معمولاً باسن و اطراف شکم) برداشته می شود  و پس از آن برای تزریق چربی به نقطۀ مورد نظر برای ترمیم و جوان سازی، مورد استفاده قرار می گیرد. این فرایند به دلیل طبیعی بودن، احتمال ابتلا به عفونت یا پس زده شدن چربی را به حداقل رسانده است. چربی تزریق شده به بدن برای زنده ماندن در بافت مورد نظر، شروع به تکثیر شدن و حل شدن در خون می کند. جالب است بدانید که حدود نیمی از (۵۰ درصد) چربی های تزریق شده به بدن در این روش زنده می مانند و مدام تکثیر می شوند. به همین دلیل تزریق چربی صورت به این روش، شیوه ای امن و بسیار پرطرفدار به حساب می آید.

تزریق چربی چه نتایج و آثاری به دنبال خواهد داشت؟

با این که نتایج عمل های تزریق و همچنین تزریق چربی صورت چندان قابل پیش بینی نیست، ولی در اغلب موارد نتایج بسیار مثبت و امیدوار کننده بوده است و جوان سازی پوست و ترمیم آن کاملاً اتفاق افتاده است. پس از انجام شدن تزریق چربی صورت یا سایر مناطق، باید در یک دورۀ یک ساله تحت نظر پزشک متخصص خود و معاینه ها و بررسی های دوره ای باشید. در صورت نیاز و تمایل می توانید تزریق خود را تکرار و تکمیل نیز بکنید.

به طور کلی، توصیۀ ما به شما این است که صرف نظر از نوع تزریق چربی که برای جوان سازی یا زیبایی خود انتخاب کرده­اید، و پیش از انجام عمل تزریق، حتماً با پزشکان و جراحان متخصص به میزان کافی مشورت کنید و اطلاعات لازم در این زمینه را به هر روشی که می توانید گردآوری کنید تا به بهترین نتیجه برسید. خصوصاً تزریق چربی صورت فرآیندی تخصصی است و باید اطلاعات کافی و لازم را از قبل در این زمینه کسب کرده باشید. برای مشاوره رایگان با ۲۸۴۲۲۲۴۳ تماس بگیرید.

منابع:

  1. https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/dermal-fillers/fat-injections
  2. https://www.emoryhealthcare.org/centers-programs/aesthetic-center/face-surgery/facial-fat-transfer-and-implants.html
0

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

error: Content is protected !!