تشدید شیوع کرونا در آسیا و اقیانوسیه

کرونابا افزایش میزان شیوع کرونا در برخی از کشورهای آسیا و اقیانوسیه، هند رکورد شمار روزانه مبتلایان کرونای خود را شکست، استرالیا بیشترین افزایش روزانه مبتلایان و قربانیان کرونا را برای خود بر جای گذاشت‌ و اندونزی نیز ۱۵۲۵ مبتلا و ۵۷ قربانی جدید را ثبت کرد.

به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت هند صبح روز گذشته (دوشنبه) ۴۹ هزار و ۹۳۱ مبتلا و ۷۰۸ قربانی جدید را اعلام کرد که شمار مبتلایان این کشور را به یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۴۵۳ و شمار قربانیان را به ۳۲ هزار و ۷۷۱ رساند.

این بالاترین میزان افزایش روزانه مبتلایان کرونا در هند محسوب می‌شود.

البته تاکنون ۹۱۷ هزار و ۵۶۸ نفر از بیماران کووید-۱۹ در هند بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند و اکنون تعداد موارد ابتلای فعال کرونا در این کشور ۴۸۵ هزار و ۱۱۴ نفر است.

همچنین در بنگلادش تعداد موارد تایید شده ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر ۲۷۷۲ نفر بوده که مجموع مبتلایان کشور را به ۲۲۶ هزار و ۲۲۵ نفر رسانده است. همچنین ۳۷ مورد مرگ و میر جدید نیز طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور به ثبت رسیده است.

در اندونزی نیز مجموع مبتلایان کرونا با ثبت ۱۵۲۵ مورد جدید به ۱۰۰ هزار و ۳۰۳ نفر و مجموع قربانیان با ثبت ۵۷ مورد جدید به ۴۸۳۸ نفر رسید.

در فیلیپین هم شمار کلی مبتلایان به ۸۲ هزار و ۴۰ نفر رسیده است. تاکنون ۱۹۴۵ نفر نیز بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در فیلیپین جان باخته و وضعیت شیوع در این کشور رو به وخامت است.

استرالیا بزرگ‌ترین افزایش روزانه خود را در موارد کرونا از ابتدای این همه‌گیری با ۵۴۹ مورد ابتلا و ۱۰ قربانی جدید در روز یکشنبه ثبت کرد.

تمام مرگ و میرها و تقریباً تمام موارد تأیید شده در ایالت جنوب شرقی ویکتوریا رخ داده است که در یک ماه گذشته به رغم بازگرداندن محدودیت‌های فاصله گذاری اجتماعی، تعداد موارد ابتلا به کرونا در آن افزایش یافته است.

این ایالت همچنین روز دوشنبه شش مورد دیگر مرگ و میر ناشی از کرونا را ثبت کرد و شمار کلی قربانیان کرونا در این کشور به ۱۶۱ نفر رسید.

وزارت بهداشت افغانستان نیز از ثبت ۱۰۶ مورد ابتلای جدید به کرونا خبر داد که تعداد کل مبتلایان کرونا در این کشور را به ۳۶ هزار و ۲۶۳ نفر رساند.

از ابتدای شیوع این بیماری همه‌گیر در افغانستان در ماه فوریه تاکنون بیش از ۱۲۶۹ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا به ثبت رسیده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ مورد نیز افزایش یافته است.

کره جنوبی نیز ۲۵ مورد دیگر ابتلا به کووید-۱۹ را از نیمه شب دوشنبه در مقایسه با ۲۴ ساعت گذشته گزارش داد و تعداد کل مبتلایان کرونای این کشور به ۱۴ هزار و ۱۷۵ نفر افزایش یافت.

در هفته گذشته شمار روزانه مبتلایان در کره جنوبی به زیر ۳۰ نفر رسیده بود اما دوباره با شیوع خوشه‌ای در چند نقطه افزایش یافت.

همچنین با یک مورد مرگ جدید ناشی از کرونا در این کشور شمار کلی قربانیان به ۲۹۹ نفر رسید.

بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، در مالزی نیز با تایید هفت مورد ابتلای جدید، مجموع مبتلایان کرونای کشور به ۸۹۰۴ نفر رسید. مرگ و میر جدیدی نیز به ثبت نرسیده و مجموع قربانیان کشور ۱۲۴ نفر ثابت ماند.

error: Content is protected !!