تعداد قربانی های آنفلوآنزا در کردستان به ۹ نفر رسید

آنفلوآنزا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه مرگ ۲ نفر د یگر بر اثر بیماری آنفلوآنزا در این استان طی ۲۴ ساعت گذشته تایید شد، گفت: اکنون تعداد قربانیان این بیماری در کردستان به ۹ نفر رسیده است.

شهرام شریفی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۲۲۷ نفر در این استان با دارا بودن علایم بیماری آنفلوآنزا به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که پس از نمونه گیری، بیماری ۵۲ نفر مثبت اعلام شد و برای سیر مراحل درمانی در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها بستری شدند.

وی اضافه کرد: تا ظهر دوشنبه ۱۸ آذر، فوت هفت نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تایید شده بود که پس از اخذ جواب آزمایشات و نمونه گیری‌ها، فوت ۲ نفر دیگر در شهر‌های بانه و دیواندره بر اثر این بیماری تا صبح امروز تایید شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: از مجموع قربانیان این بیماری در این استان ۲ نفر مربوط به شهرستان مریوان، سه نفر قروه، ۲ نفر بانه، یک نفر سنندج و یک نفر نیز مربوط به شهرستان دیواندره است.

وی یادآور شد: افراد دارای بیماری‌های قلبی، آسم، دیابت، بیماری‌های مزمن و افراد سالمند بیشتر در معرض مبتلا به آنفلوآنزا هستند، ضمن اینکه اقدامات لازم برای درمان بیماران بستری انجام شده و تمام بیمارستان‌های استان از آمادگی کامل برای پذیرش این بیماران برخوردار هستند.

error: Content is protected !!