جدیدترین آمار همه‌گیری کرونا / بیش از ۷۰ میلیون مبتلا در جهان

کروناآمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۷۰ میلیون و ۷۲۰ هزار و ۸۱۴ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۵۸۸ هزار و ۴۴۴ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا،بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۴۹ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۹۶۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۶ میلیون مبتلا و بیش از ۲۹۹ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۹.۷ و ۶.۷ میلیون مبتلا، جایگاه‌ دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در انگلیس از ۶۳ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون ایتالیا با بیش از ۶۲ هزار قربانی کرونا با اختلاف نزدیک از انگلیس در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۵۶ هزار و ایران نیز بیش از ۵۱ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشورها نیز اسپانیا با بیش از ۴۷ هزار، روسیه با بیش از ۴۵ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۰ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۱۶ میلیون و ۳۹ هزار و ۳۹۳ مبتلا، ۲۹۹ هزار و ۶۹۲ قربانی

۲. هند: ۹ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۹۹۲ مبتلا، ۱۴۲ هزار و ۲۲۲ قربانی

۳. برزیل: شش میلیون و ۷۸۳ هزار و ۵۴۳ مبتلا، ۱۷۹ هزار و ۸۰۱ قربانی

۴. روسیه: دو میلیون و ۵۶۹ هزار و ۱۲۶ مبتلا، ۴۵ هزار و ۲۸۰ قربانی

۵. فرانسه: دو میلیون و ۳۳۷ هزار و ۹۶۶ مبتلا، ۵۶ هزار و ۹۴۰ قربانی

۶.انگلیس: یک میلیون و ۷۸۷ هزار و ۷۸۳ مبتلا، ۶۳ هزار و ۸۲ قربانی

۷. ایتالیا: یک میلیون و ۷۸۷ هزار و ۱۴۷ مبتلا، ۶۲ هزار و ۶۲۶ قربانی

۸.ترکیه: یک میلیون و ۷۴۸ هزار و ۵۶۷ مبتلا، ۱۵ هزار و ۷۵۱ قربانی

۹. اسپانیا: یک میلیون و ۷۳۴ هزار و ۳۸۶ مبتلا، ۴۷ هزار و ۳۴۴ قربانی

۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۴۸۲ هزار و ۲۱۶ مبتلا، ۴۰ هزار و ۴۳۱ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

error: Content is protected !!