حال ۱۹۹ بیمار کرونایی در قم وخیم است

به گزارش عصر پنج‌شنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر درگفت‌وگویی، اظهار داشت: درشبانه‌روز منتهی به‌نخستین روز از مهرماه ۹۳ تَن مشکوک و یا با علائم قطعی کرونا ابتلا به‌کرونا توسط اورژانس مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی بستری شدن ۸۳ تَن از این افراد را مورد توجه قرار داد، و گفت: ۹۶ تَن که طی روزهای گذشته بستری شده بودند، نیز به‌تشخیص پزشکان معالج برای ادامه روند درمان درمنزل از بیمارستان مرخص شدند.

رئیس علوم پزشکی قم بیان داشت: ۱۰ تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود، نیز جان خود را از دست دادند.

وی یادآور شد: از هزارو۵۰۶ آزمایش کرونای انجام شده، نتیجه ۲۶۳ مورد مثبت شد.

قدیر بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا درقم ۶۶۴ هزارو۲۲۹ دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شده‌است.

مرکز تجمیعی واکسیناسیون شماره چهار قم جمعه تعطیل است

معاونت بهداشتی علوم پزشکی قم طی اطلاعیه‌ای از تعطیلی مرکز شماره چهار، واقع درمحل نمایشگاه بین المللی در روز جمعه دوم مهرماه خبر داد.

درمتن این‌اطلاعیه آمده‌است: مرکز تجمیعی شماره چهار درروز جمعه دوم مهرماه تعطیل است.

 همچنین درادامه با تاکید بر اینکه دیگر مراکز تجمیعی واکسیناسیون دراستان پذیرای واجدان شرایط جهت تزریق واکسن کرونا هستند، آمده است: متولدان ۱۳۸۵ و قبل از آن می‌توانند جهت تزریق واکسن با مراجعه به‌دیگر مراکز تجمیعی استان واکسن تزریق نمایند.

براساس رنگ‌بندی اپلیکیشن ماسک، قم از بیستم شهریورماه جاری وارد مناطق پرخطر و نارنجی کرونایی شده‌است.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌ دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

همشهریان قمی درصورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» درخود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) درشهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.              

error: Content is protected !!