حدود ۱۰۰ مرکز درمان ناباوری در کشور مشغول فعالیت هستند

محمدرضا صادقی روز پنجشنبه در سمپوزیوم یک دهه دستاوردهای علمی و بالینی کلینیک آندومتریوز ابن سینا افزود: متخصصان ایرانی با بهره گیری از دانش و ظرفیت های علمی موجود در حال ارایه خدمت مناسب هستند تا زمینه فرزندآوری زوج های نابارور در کشور فراهم شود.

صادقی به فعالیت های مرکز ناباروری ابن سینا اشاره کرد و گفت: این مرکز در حوزه هایی مانند ناباروری، سقط مکرر، سلامت مادر، جنین و کودک و درمان های جایگزین ناباروری فعالیت دارد و با استفاده از توان متخصصان در حال ارایه خدمت مطلوب به زوج های ایرانی می باشند.

وی، مرکز درمان ناباروری این سینا را یک مرکز شاخص در این حوزه اعلام کرد و گفت: فعالیت این مرکز در حوزه تشخیص و درمان ناباروری است و سعی کرده به حوزه هایی ورود پیدا کند که کمتر مورد توجه سایر مراکز بوده است.

صادقی، یکی از رسالت های این مجموعه را تربیت نیروی های ماهر و متخصص در این زمینه اعلام کرد و گفت: نیروهایی در این مجموعه تربیت شدند که علاوه بر التیام دردهای بیماران، نقش مهمی در آموزش های لازم به دیگران دارند.

رییس پژوهشگاه ابن سینا اظهار تاکید کرد که ارایه خدمت مناسب در این حوزه علاوه بر رفع نیاز هموطنان، زمینه هایی را برای گسترش این حیطه در داخل کشور چه در ابعاد پژوهش و چه در آموزش فراهم می کند که گام های خوبی در این زمینه در مرکز ناباروی ابن سینا برداشته شده است.

error: Content is protected !!