خودسرانه “دگزامتازون” مصرف نکنید

قائم‌مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه روند ابتلا, بستری و فوتی‌های کرونایی در استان‌های با وضعیت قرمز بالاست, گفت: بیماران کرونایی خودسرانه دگزامتازون مصرف نکنند.

به گزارش تسنیم, ایرج حریرچی عصر امروز در بازدید از بیمارستان‌های سطح شهر با بیان اینکه هم‌اکنون استان کردستان, جزو استان‌های با وضعیت قرمز کرونا است، اظهار داشت: این‌روزها روند ابتلا, بستری‌ و فوتی‌های کرونایی در استان صعودی و به‌طرز قابل توجهی روبه افزایش است.

قائم‌مقام وزیر بهداشت گفت: در برخی از شهرستان‌های استان‌ها با وضعیت قرمز همچون کردستان کمبود تجهیزات پزشکی داشتیم که در این راستا, یک دستگاه سی‌تی‌اسکن به شهرستان مریوان اختصاص و بیمارستان توحید سنندج نیز از لحاظ اکسیژن‌ساز تجهیز خواهد شد.

وی درباره تاثیرات دارویی دگزامتازون در بیماران کرونایی اظهار کرد: در برخی از مراحل بیماری, از کورتن استفاده کرده که دگزامتازون هم یکی از انواع کورتن‌هاست اما این به آن معنا نیست که بیماران کرونایی خودسرانه آن را مصرف کنند.

حریرچی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان و تعداد فوتی‌های کرونایی در ۱۰ استان با وضعیت قرمز, از مردم خواست که از حضور در تجمعات و مراسمات عروسی و ختم خودداری کرده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

معاون‌کل وزارت بهداشت در این بازدید در یک فضای صمیمی از نزدیک از بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های سطح شهر سنندج دلجویی کرد.

0
error: Content is protected !!