در بحران کرونا عفونت ادراری را جدی بگیرید

در بحران کرونا عفونت ادراری را جدی بگیریدیک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: عفونت‌های مجاری ادراری و کلیوی به علت کوتاه بودن مجاری در خانم‌ها شایع‌تر از مردان است.

ژیلا سمیعی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برخی عفونت‌ها مانند عفونت‌های ریوی و گوارشی بین زنان و مردان مشترک است و برخی مانند عفونت‌های مجاری ادراری و کلیوی مختص خانم‌هاست که به علت کوتاه بودن مجاری ادراری در آن‌ها احتمال ورود میکروب و ایجاد عفونت شایع‌تر است.

وی ادامه داد: بانوانی که علائمی مانند سوزش و تکرر ادرار دارند باید حتماً به پزشک مراجعه کنند اما در مردان نیز با بالا رفتن سن ممکن است مشکلات عفونت مجاری ادراری ایجاد شود.

سمیعی عنوان کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا از بانوان می‌خواهیم به دلیل مسؤولیت خانوادگی که دارند از ایجاد تنش و اضطراب در خانواده جلوگیری کرده، خود را تقویت کنند تا بتوانند از ایجاد خطر و ابتلای خانواده به این بیماری جلوگیری کنند.

این متخصص بیماری‌های عفونی افزود: در این دوران برخی به دلیل وجود کرونا به مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها مراجعه نمی‌کنند که این رفتار کاملاً اشتباه است.  

وی ادامه داد: بیماران می‌توانند تا بیماری به مرحله حاد نرسیده با رعایت دستورالعمل‌ها به بیمارستان مراجعه کنند.

سمیعی تأکید کرد: استفاده از سبزیجات و سالاد و پروتئین‌ها در رژیم غذایی بسیار مهم بوده و استفاده از روغن‌های جامد و چربی‌های مایع به مقدار زیاد بیماری‌زا خواهد بود.

error: Content is protected !!