شایع‌ترین راه انتقال ویروس کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد که آلودگی دست شایع‌ترین راه انتقال ویروس کرونا است.

به گزارش ایلنا، حامد روحانی‌زاده عصر امروز در نشست خبری گفت: استفاده از دستکش در مواقع غیر ضرور توصیه نمی‌شود و هیچ منبع علمی مستندی درباره تغذیه مناسب برای این بیماری وجود ندارد. چادرهای سلامت برای معرفی و روش‌های پیشگیری از این بیماری در سطح شهر دائر شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: پیگیر پلمپ مقطعی قلیان‌سراها تا اطلاع بعدی برای جلوگیری از گسترش این بیماری هستیم چراکه قلیان خود کانون عفونت است.

روحانی‌زاده متذکر شد: با توجه به اینکه سفرها به مازندران زیاد شده، کیت‌های تشخیصی تب‌سنجی از ورودی‌های استان انجام و مقرر شد ۶ استان به استان‌های دارای کیت اضافه شوند و پیشگیری در دستور کار قرار دارد تا از انتشار کرونا ویروس جلوگیری کنیم و مسافران مشکوک به کرونا ویروس محل اقامت آنها را رصد می‌کنیم. هیچ برنامه‌ای برای تعطیلی فروشگاه‌های کوچک و بزرگ و ادارات دولتی نداریم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس به دلیل پایین بودن سطح آگاهی دانش‌آموزان در مورد این بیماری انجام شده است، افزود: اماکن ورزشی همچنان تعطیل است.

روحانی‌زاده یادآور شد: در پی ارائه طرحی برای لغو مقطعی برپایی مراسم‌ عروسی در تالارهای پذیرایی هستیم که به‌زودی اطلاع رسانی و اجرایی می‌شود. توصیه می‌شود مراسم ترحیم در تالارها برگزار نشود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: در چهار بیمارستان ریفرال که برای بستری کردن بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان پیش‌بینی شده، تخت به میزان نیاز ساماندهی شد و مشکلی برای بستری بیماران مبتلا از این پس نخواهیم داشت. مشکل کمبود تخت بیشتر مربوط به بیمارستان رازی قائمشهر بود که با جا به جایی بیماران مشکل این بیمارستان نیز برطرف شد.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان مخصوص کرونا صرفا برای کرونا نیست بلکه تجهیزات بیشتری برای مقابله دارد و ممکن است بیماری مشکوک به کرونا هم به یک بیمارستان معمولی مراجعه کند و انجا تحت درمان قرار گیرد.

error: Content is protected !!