لزوم برخورد جدی قضایی با پزشکان و مباشرانی که اقدام به "سقط جنین" میکنند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ دکتر حسین روازاده، متخصص طب ایرانی ــ اسلامی طی نامه ای خطاب به آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه ضمن هشدار نسبت به آمار بسیار بالای “سقط جنین” در شرایطی که کشورمان با بحران کاهش جمعیت مواجه است، خواستار ورود جدی دستگاه قضا به این مسئله و برخورد قضایی با پزشکان خاطی و تمام افرادی و مراکزی شد که در این امر دخیل و مقصرند؛ در ادامه مشروح این نامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آیت الله رئیسی؛ ریاست محترم قوه قضاییه

سلام و درود خداوند بر شما باد

ابتدا مایلم خدمات و اقدامات ارزنده و کم نظیر حضرتعالی در اجرای عدالت، مبارزه با فساد و تأمین حقوق حقه آحاد ملت مسلمان ایران و حتی رسیدگی به حقوق حیوانات و محیط زیست را ارج نهم و قدردانی خود را صمیمانه ابراز نمایم.

“عدالت” این مقصود و رسالت انبیای الهی که خداوند تبارک و تعالی می فرماید: لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَیِّناتِ وَأَنزَلْنا مَعَهُمُ الْکِتابَ وَالْمِیزانَ لِیَقُومَ النّاسُ بِالْقِسْطِ (حدید ۲۵) و سپس حکم کننده و قاضی را نیز به همین قسط ورزی، فرمان میدهد: وَإِنْ حَکَمْتَ فَاحْکُم بَیْنَهُم بِالْقِسْطِ (مائده ۴۲)

اما در میان این همه حق و قسط، به راستی حق بی پناه ترین و مظلوم ترین موجودات پایمال می شود؛ روزانه و در کمال ناباوری جنین انسان، جنین امت شیعه و مسلمانی که رسول خدا (صلی الله علیه و آله) بدان مباهات می کند.

در روزگاری که جمعیت ایران به طرز هولناکی در حال افول است و ایران جزء سه کشور اول جهان است که به‌ سرعت به ‌سمت پیری جمعیت می‌رود.

در روزگاری که نرخ باروری در جهان ۲٫۵ فرزند است و در ایران کمتر از ۱٫۸ ؛ آمار سقط جنین (درمانی و جنایی) به طور نگران کننده ای در حال افزایش است و در برخی موارد به عادت تبدیل شده است.

آمار رسمی سقط جنین یک سوم آمار تولدها شده است. (۳۷۰ هزار سقط، حدود ۱۱۰۰ میلیون تولد) (آمارهای غیررسمی حاکی از بیش از ۶۰۰ هزار سقط جنین در سال است)

نکته اسفناکتر آنکه طبق آمار سازمان های مربوطه، تنها ۳ درصد این سقط ها (۱۲۰۰۰ مورد) قانونی و درمانی است و مابقی (۳۵۰ هزار سقط) جنایی و قتل نفس است!

سقط جنین ,

بسیاری از سقط های درمانی نیز ظاهراً درمانی است؛ به عنوان مثال، پزشکان به اسم “غربالگری” و تشکیل نشدن قلب جنین، در حقیقت در حال پاکسازی تیزهوشان ایرانی هستند چرا که قلب در کودکان تیزهوش دیرتر تشکیل می شود و عدم سقط به این بهانه، هیچ ضرری به جنین و مادر نمی رساند بلکه سقط جنین به این بهانه، قتل جنین و خیانت به ذخیره هوشی و جمعیتی ایران است البته تشکر ویژه از بازرسی کل کشور داریم که با وساطت خود باعث عقد قراری شد که بحمداله غربالگری برای افراد زیر ۳۵ ساله ممنوع شد.

این حجم از قتل نفس و انسان کشی، در حقیقت نشان میدهد قوانین، سیستم نظارت و سیستم مجازات قضایی در این زمینه ناقص و ناکارآمد است؛ به کرات دیده میشود پزشکان، والدین را به هول و هراس انداخته و خود مشوق و محرک سقط جنین هستند!

علاوه بر برخی پزشکانی که اقدام به عمل ضدانسانی می کنند، افراد غیرپزشک و مراکز غیرمجاز سقط جنین، بدون هیچ ترس و نظارتی به کار خویش مشغولند و مباشران قتل جنینها به ندرت محاکمه میشوند.

داروهای غیرمجاز سقط جنین به وفور در دسترس افراد قرار دارد و البته هیچ نوع فرهنگ سازی و آموزش خاصی از سوی وزارت بهداشت، پزشکی قانونی و … برای مقابله با این روند صورت نمی گیرد.

درست در همین هفته، برخی از روزنامه‌های آل‌سعود در اقدامی هماهنگ اقدام به انتشار مقاله‌ای درباره رشد جمعیت اهل سنت ایران کرده و اذعان داشتند که «تا ۳۰ سال آینده جمعیت غالب ایران از اهل سنت است، آمارهای خوبی به‌دست ما رسیده و توقع داریم شیعیان به زودی سرنگون شده و ایران، کشور اهل سنت شود!»

بحث ما، ورای بحث تشیع و مذهب و ملیت ایرانی، یک بحث انسانی و فطری نیز هست. برای انسانهای بی گناهی که خداوند متعال، آنها را مستحق زندگی و خلقت آفریده و بندگان شیطان، جان شیرین از آنان می ستانند و به مرگ محکومشان می کنند.

حتی اگر آمار سقط جنین کشورمان به نصف کاهش یابد، کمکی فزاینده به ذخیره جمعیتی ایران میکند لذا از حضرتعالی خواهشمندم برای جلوگیری از این روند خطرناک که نسل تشیع و جمعیت ایران را با بحران یا حتی خطر نابودی مواجه کرده، فوراً اقدام فرمایید.

چند راهکار پیشنهادی:

ــ اجرای جدی و قاطعانه تر قانون در خصوص مجازات والدین و مباشران سقط جنین (پزشک، ماما، داروفروش و… چه حبس چه پرداخت دیه و …) و پیگیری مجدانه این مجازاتها

ــ طرح و تصویب قانون ممنوعیت سقط جنین به بهانه تشکیل نشدن قلب و امثالهم

ــ ممنوعیت فروش داروهای سقط جنین در داروخانه ها (این داروها، نه در داروخانه های سراسری بلکه در مراکز معدودی باید نگهداری شوند و صرفاً برای مقاصد ضروری درمانی به بیمارستانها ارسال شوند)

ــ ممنوعیت کاری مادام العمر پزشکان و ماماها و مباشرانی که اقدام به سقط غیرمجاز (حتی یک سقط) کرده اند.

ــ ممنوعیت کاری مادام العمر پزشکانی که به کرات تجویز سقط جنین در کارنامه آنها وجود دارد.

ــ اختصاص دادگاهی ویژه و خاص برای والدینی که از پزشکان و کادر درمانی عامل سقط جنین خود به هر دلیلی شکایت دارند.

ــ محاکمه و مجازات بخشهای فرهنگی و رسانه ای وزارت بهداشت، پزشکی قانونی، شبکه سلامت و.. که درخصوص عواقب سقط جنین بر سلامت جسمی و روحی مادر، برنامه و بیلان کاری ندارند و در فرهنگسازی این موضوع قصور می کنند.

اینجانب، حضرتعالی را فردی خیرخواه و عدالتجو میبینم و از این رو، طرح دغدغه ها درباره مسائل مهم خصوصاً در حوزه سلامت را در نامه های بعدی ارائه خواهم کرد.

از درگاه الهی، برای آن جناب و دیگر دلسوزان عرصه قضا و عدالت، طلب موفقیت و سربلندی دارم.

انتهای پیام/

error: Content is protected !!