ماسک و ژل‌های ضدعفونی‌کننده در زاهدان و خاش نایاب شد

با توجه به حساسیت کرونایی و نیاز شدید مردم به استفاده از ماسک و ژل‌های ضد عفونی کننده، این کالا‌های ضروری در ماسک و ژل‌های ضدعفونی‌کننده در زاهدان و خاش نایاب شدداروخانه‌های زاهدان و خاش کمیاب و یا نایاب شده است.

به گزارش ایسنا، شماری از شهروندان در گفتگو با ایسنا خواهان بررسی و رسیدگی مسئولان بهداشتی و سازمان غذا و دارو با متخلفان این موضوع شده اند.

محمد گنجعلی به ایسنا بیان کرد: در شرایط حساس شیوع بیماری کرونا ضرورت دارد که امکانات و تجهیزات بهداشتی با فراوانی و حتی به صورت رایگان در اختیار مردم قرار گیرد.

وی اظهار داشت: اکثر داروخانه‌های ماسک و ژل ضد عفونی کننده برای استفاده مردم ندارند و مشخص نیست این کالا‌ها کمیاب و یا نایاب شده اند.

شهروند دیگری نیز بیان کرد: مقامات بهداشتی باید به دور از هر گونه پنهان کاری پاسخی شفاف به مردم ارائه دهند تا مردم بدانند برای مقابله با بیماری‌های واگیردار و ویروسی چگونه عمل کنند.

رضا قلندرزهی افزود: اگر فردی به یک بیماری مبتلا شده و تحت درمان است، باید به مردم اطلاع رسانی شود تا بیشتر مراقب سلامتی خود و فرزندان شان باشند.

وی ادامه داد: از ضرورت‌های مهم برای مقابله با بیماری و یا کاهش دادن خطرات همه گیری آن تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و ادارات پرتردد بوده که بخشی از این کار تا مدتی محدود انجام شده، اما ضرورت دارد که به بهداشت مدارس و اماکن عمومی و بهداشت فردی بیشتر اهمیت داده شود.

این شهروند گفت: بسیاری از مدارس بویژه در حاشیه شهر و نقاط روستایی وضعیت مناسبی ندارند و از حداقل امکانات و تجهیزات بهداشتی محروم اند که می‌طلبد بیش از این به مباحث بهداشتی اهمیت داده شود.

error: Content is protected !!