نوشیدنی ویژه آغاز روز!

جریان های مختلفی در حوزه سلامت وجود دارند که باید از آنها پرهیز کنید زیرا ممکن است نه تنها سودی به همراه نداشته باشند، بلکه به بدن شما نیز آسیب برسانند، اما نوشیدن روزانه آب لیمو یکی از این جریان ها نیست. نوشیدن آب لیمو پس از بیدار شدن از خواب می تواند فواید سلامت جالب توجهی، از تقویت سیستم ایمنی تا پشتیبانی آنتی اکسیدانی، برای شما به همراه داشته باشد. لیمو سرشار از ویتامین C است که یک آنتی اکسیدان قوی بوده و به تقویت سیستم ایمنی بدن انسان کمک می کند.

نوشیدنی ویژه آغاز روز!

به گزارش گروه سلامت عصر ایران، لیمو سرشار از پتاسیم، فولات، ویتامین B6 و تیامین است و همچنین منبع خوبی برای منیزیم، کلسیم، فسفر و ویتامین های A و E است. اما مشخصه اصلی لیمو سطوح بالای ویتامین C آن است که به خنثی سازی رادیکال های آزاد مضر کمک می کند و همچنین گزینه ای عالی برای بهبود شرایط پوست است زیرا به کلاژن سازی کمک می کند.

ترکیب آب گرم و آبلیمو یک تقویت کننده طبیعی عالی برای افزایش سطوح انرژی است. این نوشیدنی آب و اکسیژن را در اختیار بدن قرار می دهد و موجب احساس شادابی و سرزندگی می شود. بر خلاف قهوه که آثار آن کوتاه مدت است، شاید بزرگترین فایده آب لیموی گرم کمک به حفظ وضعیت قلیایی در بدن باشد. در شرایطی که آبلیمو خود اسیدی است، اما به تقویت وضعیت قلیایی در بدن کمک می کند. باکتری ها و ویروس های مضر و بیماری‌زا در محیط اسیدی به راحتی تکثیر می شوند، از این رو احتمال ابتلا به بیماری در این شرایط بیتشر می شود.

آب لیمو پشتیبان خوبی برای شرایط گوارش انسان نیز محسوب می شود و به تسکین علائمی مانند سوزش سردل، بازگشت اسید معده و نفخ به روشی طبیعی و مقرون به صرفه کمک می کند. همچنین، اسید سیتریک موجود در لیمو کبد را تحریک کرده و به سمزدایی با به حداکثر رساندن عملکرد آنزیمی کمک می کند. افزون بر این، آبلیمو می تواند به عنوان یک حلال خوب عمل کرده و با کاهش سطوح اسید اوریک به کاهش التهاب و درد مفاصل کمک کند.

روش استفاده از نوشیدنی آب لیمو

میزان لیموی مورد استفاده به این که تا چه حد می توانید آن را تحمل کنید، بستگی دارد. بهتر است از مقادیر کم مانند آب یک چهارم یا نصف یک لیمو آغاز کنید و بقیه لیوان را با آب گرم پر کنید و به تدریج در صورت تمایل آب یک لیمو را در یک لیوان آب گرم ترکیب کنید.

پس از نوشیدن آب لیمو و پیش از خوردن صبحانه ۳۰ دقیقه صبر کنید تا بدن بیشترین میزان انرژی و مواد مغذی را جذب کند.

از نظر دمای آب بهتر است نه سرد و نه داغ باشد و حالت ولرم بهترین گزینه است. آب در حال جوش برخی خواص آنزیمی لیموی تازه را از بین می برد، در شرایطی که آب سرد فواید گوارشی آن را کاهش می دهد.

نوشیدنی ویژه آغاز روز!

0
error: Content is protected !!