همه چیز درباره علائم بارداری تا نتایج بی بی چک

همه چیز درباره علائم بارداری تا نتایج بی بی چک

در این قسمت قصد داریم بر طبق توضیحات مقاله بی بی چک وبسایت مینت به تحلیل نتایج بی بی چک آنالوگ بپردازیم. توجه کنید که نتایج بی بی چک دیجیتال کاملا مشخص است و به تحلیل نیازی ندارد.

اول از همه بهتر است در رابطه با زمان استفاده از بی بی چک و تست بارداری خانگی بیشتر صحبت کنیم. همانطور که دکتر فائزه شهبازی در وبسایت مینت توضیح داده است:

اگر چه ممکن است که برای انجام تست بارداری، بسیار مشتاق باشید، اما بهترین زمان تست بارداری، چه استفاده از بی بی چک و چه تست خون، حداقل یک هفته پس از زمانی است که باید پریود می شدید. اگر نمی توانید تا این موقع صبر کنید، حداقل دو هفته پس از انجام رابطه، تست بارداری را انجام دهید.

این زمان صبر، بسیار مهم است، چرا که به زمان حداقلی برای تولید هورمون HCG در بدنتان نیاز دارید تا بتوانید برداشت صحیحی از نتیجه آزمایش بارداری داشته باشید. سطح هورمون های HCG را ۷ الی ۱۲ روز پس از لانه گزینی تخمک، میتوانید تشخیص دهید. اگر این تست را خیلی زود انجام دهید، ممکن است جواب منفی بگیرید؛ حتی اگر باردار هم باشید.

بی بی چک با دو خط صورتی پر رنگ

این پاسخ یعنی ظاهر شدن دو خط صورتی پر رنگ به معنی این است که باردار هستید.

بی بی چک با یک خط صورتی پر رنگ و یک خط کم رنگ

ظاهر شدن این دو خط در کنار هم به معنی این است که پاسخ بی بی چک مطمئن نیست و چند روز آینده باید مجددا از بی بی چک استفاده کنید.

بی بی چک با یک خط صورتی

بی بی چک با یک خط صورتی به معنی منفی بودن پاسخ است. اما ممکن است زود تر از موعد از آن استفاده کرده باشید. بنابراین به این نکته نیز توجه کنید.

همه چیز درباره علائم بارداری تا نتایج بی بی چک

آیا با علائم بارداری آشنا هستید؟ درباره نحوه استفاده از بی بی چک و تحلیل نتایج آن اطلاعی دارید؟ اصلا چه زمانی می توان از تست های بارداری استفاده کرد؟ در این مقاله همراه ما باشید تا با توجه به مطالب وبسایت مینت به پاسخ این سوالات بپردازیم.

علائم بارداری از روز هفتم تا ماه دوم بنابر اطلاعات وبسایت مینت

خونریزی لانه گزینی

خونریزی لانه گزینی لکه بینی و خونریزی بسیار سبک تر از خونریزی قاعدگی است ( در حد یکی دو روز) که می توان از آن به عنوان یکی از اولین علائم بارداری نام برد. چنانچه رابطه محافظت نشده داشته اید و این چنین خونریزی سبکی را تجربه کردید، می توانید به بارداریتان مشکوک شوید.

به تعویق افتادن پریود

می توان گفت که به تعویق افتادن پریود همراه با خونریزی لانه گزینی از علائم اولین و اصلی ترین علائم بارداری به شمار می آیند. چنانچه سیکل قاعدگی منظمی دارید، رابطه محافظت نشده داشته اید و پریودتان چند روزی به تعویق افتاده است، حتما از تست بارداری خانگی یا همان بی بی چک استفاده کنید. چنانچه سیکل قاعدگی نامنظمی دارید، باز هم به تعویق افتادن پریود از علائم بارداری است، اما تشخیص آن سخت تر است. بهتر است در این مورد برای اطمینان بیشتر، حتما از بی بی چک استفاده کنید.

البته به این نکته نیز توجه کنید که برای اقدام به بارداری موفق، حتما باید سیکل قاعدگیتان را منظم کنید. بنابراین بهتر است قبل از شروع دوران اقدام به بارداری، به پزشک مراجعه و سیکل قاعدگیتان را منظم کنید.

حالت تهوع صبحگاهی

همانطور که در وبسایت mintapp نیز اشاره شده، حالت تهوع صبحگاهی نیز از علائم اصلی بارداری به شمار می رود. این حالت تهوع معمولا تا ماه سوم بارداری نیز ادامه دارد و در برخی از خانم ها این مدت زمان طولانی تر است.

دلدرد شدید

چنانچه رابطه محافظت نشده داشته اید و دلدردهای شدیدی را تجربه کردید، باز هم می توانید به بارداریتان مشکوک شوید. درد زیر شکم نیز از دیگر علائم بارداری به شمار می رود.

سفتی سینه ها و سینه درد

سفتی سینه ها وسینه درد نیز از دیگر علائم بارداری به شمار می روند. اما این علائم چه تفاوتی با سینه درد قاعدگی دارند؟ بنابر توضیحات وبسایت باید بگوییم که سینه درد قاعدگی با شروع خونریزی عادت ماهانه، متوقف می شود اما سینه درد بارداری و حساسیت سینه بعد از خونریزی لانه گزینی، هنوز ادامه دارند.

تغییر خلق و خو

تغییر خلق و خو نیز یکی از علائم مشترک بارداری با دوران قاعدگی است. اگر تغییر خلق و خو را با سایر علائم بارداری تجربه کردید، می توانید به بارداریتان مشکوک شوید.

ویار

چنانچه نسبت به غذاهای مختلف و یا حتی بوی آن ها حساس شده اید و یا حتی به مواد غیر غذایی مانند دیوار یا گچ! ویار دارید، باز هم ممکن است از علائم بارداری باشد.

چه زمانی باید از بی بی چک استفاده کنیم؟

زمان استفاده صحیح از بی بی چک معمولا ده روز پس از لقاح است. چرا که هورمون های موجود در ادرار باید به حد نصاب لازم برسد، تا بی بی چک بتواند بارداری را تشخیص دهد. چنانچه زودتر از موعد از این تست استفاده کنید، ممکن است پاسخ منفی کاذب را دریافت کنید.

منبع : mintapp

error: Content is protected !!