واکسیناسیون پرسنل بانک ها باید سریع تر تکمیل شود

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در نشست ویژه ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با رؤسا و معاونین بانک‌های استان تهران، با تاکید بر فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، بر لزوم رعایت اصول صیانت از حقوق شهروندی، مشتری مداری و تحقق جنبه‌های مسئولیت اجتماعی در نظام بانکی تاکید کرد.

وی با اشاره به آغاز روند واکسیناسیون کارمندان بانک‌ها، به عنوان یکی از مشاغل پرخطر، در خصوص تکمیل آن در آینده‌ای نزدیک ابراز امیدواری کرد و افزود: کارمندان بانک‌ها به علت حجم بالای مواجهه با گروه‌های مختلف مردمی از مشاغل پرخطر محسوب می‌شوند و تکمیل واکسیناسیون این پرسنل اهمیت ویژه ای دارد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، ظرفیت سازی برای بیماریابی که راهبرد اصلی ستاد ملی مقابله با کرونا است، باید اولویت قرار گیرد. بانک‌ها با حمایت از اقشار کم برخورداری که از لحاظ بیماریابی باید مورد توجه ویژه قرار گیرند، کمک به سزایی به سیستم بهداشت کشور خواهند کرد.

زالی در ادامه بر اهمیت ایجاد ساز و کار جذب کمک‌های مومنانه برای تأمین اقلام حفاظتی مورد نیاز افراد کم برخوردار تاکید کرد.

وی اظهار کرد: تاکنون حجم بالایی از اقلام سرمایه‌ای در بیمارستان‌ها به همت بانک‌ها تأمین شده است که همچنان کمبودهایی وجود دارد و تأمین این تجهیزات ارائه خدمات ماندگارتری را رقم خواهد زد.

زالی ادامه داد: تعداد قابل توجهی پروژه‌های درمانی، آموزشی، خدماتی و خیریه در حوزه مقابله با کرونا کلید خورده که تکمیل آن نیازمند تأمین نقدینگی و تعریف بسته‌های حمایتی است، بانک‌ها با همراهی با سیستم بهداشت و درمان در بهبود کیفیت خدمات و تقویت ناوگان تخت‌های بیمارستانی نقش پررنگی ایفا خواهند کرد

به گفته وی، ارائه تسهیلات متنوع به کارکنان و کنشگران حوزه بهداشت و درمان می‌تواند منجر به افزایش انگیزه این پرسنل باشد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به پیشرفت و شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان در حوزه مدیریت بیماری کرونا، عنوان کرد: امروزه شاهد خودکفایی و خودباوری ملی در سایه رشد این شرکت‌ها هستیم و به طور معمول این گروه‌ها تا زمانی که به تکامل واقعی برسند، نیازمند حمایت هستند، همراهی با این شرکت‌ها سرمایه گذاری میان مدت است و بانک‌ها نیز در این زمینه می‌توانند بسیار کمک کننده باشند.

زالی در پایان در خصوص به هنگام سازی و بازنویسی پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا در بانک‌ها و تلاش برای توسعه و ترویج بانکداری الکترونیک به ویژه در تهران اعلام آمادگی‌کرد.

error: Content is protected !!