وزارت بهداشت ادعای طبّ اسلامی و سنّتی در درمان کرونا را بررسی کند

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع استاد حوزه علمیه و کارشناس مسائل دینی در بیانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: از هر منظری نگاه کنیم تکلیف امروز ما رعایت تمام مراقبت‌های بهداشتی است که متخصصین و مراجع ذی‌ربط اعلام می‌کنند؛ مهم‌ترین آن هم این است که رهبر معظّم انقلاب نسبت به این مسائل علاوه بر اینکه توصیۀ مؤکد کرده‌اند، در عمل هم مانند ماسک زدن مقیّدند که البته به تعبیر ایشان همین ماسک ساده را هم خیلی‌ها جدّی نمی‌گیرند.

وی با اشاره به تلاش‌های علمی و پزشکی صورت گرفته برای جلوگیری از شیوع و بهبود این بیماری گفت: در این چند ماهی که از شیوع این بیماری می‌گذرد و ما با آن در حال زندگی معمول خود هستیم، افراد مختلف، مجموعه‌ها، متخصصین و برخی شرکت‌های دانش‌بنیان تلاش کردند محصولاتی را برای پیشگیری، درمان و کاهش عوارض ناشی از این بیماری تولید کنند.

این کارشناس مسائل دینی خاطرنشان کرد: انتظار از وزارت بهداشت که جلودار این جبهه است، این است که در کنار اعلام و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی، این موضوع را نیز دقیق بررسی کنند که آنچه در طب اسلامی یا طب سنّتی ادعا می‌شود می‌تواند جلوی شیوع این بیماری را بگیرد، به چه میزان می‌تواند واقعیت داشته باشد و اگر مواردی وجود داشت که می‌تواند مؤثر باشد، مجوز استفاده از آنها را صادر کند.

حجت‌الاسلام مهدوی ارفع گفت: شرکت دانش‌بنیانی در شهر مقدس قم دارویی تولید کرده که سازندگان آن مدعی بودند این ترکیب به راحتی ویروس‌هایی مثل کرونا را از بین می‌برد، الان هم بعد از این همه مدت معتقدند موارد زیادی درمان شدند. هنوز از مراجع ذی‌صلاح مجوزی برای استفاده از این داور صادر نشده و تا وقتی مجوزی صادر نشده هیچگونه فعالیتی برای نشر این محصولات منطقی نیست؛ اما خوب است ادعای این مراکز بررسی دقیق شود.

ویروس کرونا , وزارت بهداشت , طب سنتی ,

انتهای پیام/

error: Content is protected !!