وزارت بهداشت: از هر ۱۱ مورد مرگ ومیر در ایران یک مورد بر اثر کووید۱۹ است

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه از هر ۱۱ مورد مرگ ومیر در ایران یک مورد در اثر ابتلا به کووید۱۹ است، گفت: این عدد سه هفته پیش یک مورد در هر ۶ مرگ ومیر بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ کیانوش جهانپور در گفتگوی ویدئوکنفرانسی با خبرنگاران در خصوص حضور در آرامستان‌‌ها تصریح کرد: حضور در آرامستان‌‌ها جزو ترددهای غیرضروری است و مشمول محدودیت‌‌هاست و افراد نباید در این مکان تجمع کنند؛ افراد باید برای سلامت خود حداقل‌‌ها را رعایت کنند و اصرار برای برگزاری تجمعات توجیهی ندارد.

وی افزود: بازارهای روز نیز در صورتی که بخواهند بازگشایی شوند باید پروتکل‌‌ها و فاصله‌‌گذاری را رعایت کنند و مسئولیت نظارت بر این امر برعهده نهادهای نظارتی و شهرداری‌‌هاست.

رفع محدودیت در ترددها به معنی مجاز بودن سفرهای غیرضروری نیست!

جهانپور با بیان اینکه اعمال محدودیت‌‌های اجباری قانونی در مصوبه ستاد ملی مبارزه با کروناست، گفت: رفع محدودیت‌‌ها به معنی مجاز بودن به انجام سفرهای غیرضروری نیست و ما در ۲۸ روز ابتدای اعمال فاصله‌‌گذاری اجتماعی، لغو سفرها را نداشتیم و مردم رعایت می‌‌کردند. در فاز دوم یک مداخله حاکمیتی انجام دادیم و برداشتن محدودیت‌‌ها به هیچ وجه به این معنی نیست که سفرهای غیرضروری چه سفرهای شهری و چه بین‌‌شهری انجام شوند؛ سفرها قطعا از موراد عامل شیوع بیماری هستند و افراد جامعه را تحت‌‌الشعاع قرار خواهند داد.

کاهش میزان مرگ و میر کرونا در کشور

وی با بیان اینکه تا پیش از این هر ۱۰ دقیقه یک ایرانی جان خود را بر اثر کرونا از دست می‌‌داد، یادآور شد: میزان مرگ و میر کاهش یافته است و از هر ۱۱ مورد مرگ ومیر در ایران یک مورد در اثر ابتلا به کووید۱۹ است و این عدد سه هفته پیش یک مورد در هر ۶ مرگ ومیر بود که امروز کاهش یافته است و امیدواریم روند حفظ شود.

error: Content is protected !!