وزارت بهداشت: واگیری آنفلوانزا در منازل بیش از مدارس است

وزارت بهداشت: واگیری آنفلوانزا در منازل بیش از مدارس استمدیر کل دفتر سلامت جمعیت،خانواده ومدارس وزارت بهداشت گفت: واگیری آنفلوانزا در منازل بیش از مدارس است.

دکتر سید حامد برکاتی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: بیماری آنفلوانزا در کشور کنترل شده است و تا دو هفته آینده فروکش می کند.

وی افزود: بیماری آنفلوانزا در کل کشور کنترل شده است و جای نگرانی وجود ندارد.

برکاتی یادآورشد: دارو در همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور در اختیار مراکز قرار گرفته و توزیع شده است.

وی بهداشت عمومی، رعایت فاصله یک و نیم متری با فرد مبتلا و شستن مکرر دست ها را در پیشگیری از این بیماری مؤثر دانست و اضافه کرد: واکسن برای همه افراد گروه های پرخطر وجود دارد .

برکاتی با بیان این که وظیفه وزارت بهداشت انجام واکسیناسیون نیست، اظهار کرد: بهترین زمان بهره مند شدن از واکسن آنفلوانزا شهریور ماه بوده و خرید بدون نسخه پزشک هم امکان پذیر است.

وی یادآور شد: وزارت بهداشت توصیه و تأکیدی به تعطیلی مدارس ندارد و اگر ۱۵ درصد دانش آموزان کلاس درگیر بیماری بودند، بهتر است، باصلاحدید مدیر مدرسه همان کلاس تعطیل شود .

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت،خانواده و‌ مدارس وزارت بهداشت واگیری این بیماری در منزل را بیش از ۳۰ درصد و در مدرسه را حدود ۲۰ درصد اعلام و خاطرنشان کرد: برای سرماخوردگی ساده حدود سه و برای آنفلوانزا حدود پنج تا هفت روز استراحت لازم است که مدارس باید همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون مرگ و میر ناشی از آنفلوانزا در دانش آموزان و معلمان کشور نداشتیم و بیشترین مرگ و میر مربوط به گروه های پرخطر و دارای بیماری زمینه ای بوده است.

دکتر برکاتی عنوان کرد: مهم ترین ویروس آنفلوانزا که امسال سبب مرگ و میر شده است، ویروس H1N1 است که سال ۹۴ مشابه آن را داشتیم .

error: Content is protected !!