وزیر بهداشت: دستاوردهای دفاع مقدس برای نسل جوان امروز تبیین شود

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وبدا، در بخشی از متن پیام بهرام عین اللهی به مناسبت هفته دفاع مقدس آمده است: تاریخ گهربار و پرحماسه این سرزمین همواره بیانگر تجلی و تأسی راست قامتان و دلباختگان عرصه جهاد و شهادت به مولا و مقتدای خویش حضرت اباعبدا… الحسین (ع) که در روز عاشورا  نوای «هل من ناصر ینصری» را بر جهان طنین افکن بودند و امروز پاکبازان راستین امامت و ولایت، شجاعانه و عاشقانه با شهادت خویش برگ زرین دیگری از حدیث عشق و تبعیت از مولا و مقتدای خود را رقم می زنند.

وی افزود:‌ هشت سال دفاع مقدس، حکایت از دوران طلایی و پر افتخار ملتی دارد که صبر، عزت، وحدت و همدلی را پیشه خود و امنیت، پیروزی و سربلندی را برای این سرزمین به ارمغان آورد، بنابراین ما وظیفه داریم که دستاوردهای دفاع مقدس را برای نسل جوان امروز تببین کنیم تا اخلاق، مهربانی و از خودگذشتگی شهیدان را الگوی خود قرار دهند.

عین اللهی گفت:‌ جامعه سلامت کشور پر افتخارمان در تمام ادوار دشوار تاریخ معاصر ایران دوشادوش ملت ایران ایستاده و تخصص، مسئولیت و اعتبار خویش را در طبق اخلاص نهاده است. در طول سال و ماه های اخیر با صف آرایی و مبارزه ای قهرمانانه و شهادت گونه در برابر ویروس کرونا، یک بار دیگر نام و آوازه خود را در دل ها و جان ها مردم ایران اسلام  طنین انداز و جاودانه ساخت.

وزیر بهداشت تصریح کرد: مجاهدت های جامعه سلامت در رویارویی با پاندمی کرونا و تقدیم شهدای بسیار در صیانت از سلامت جامعه، درسنامه ای از ایثار،  فداکاری و عمل به مسئولیت الهی است. یاد و خاطره دوران هشت سال دفاع مقدس را گرامی می داریم.

در تقویم رسمی کشور از ۳۱ شهریورتا ۶ مهر ماه هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

error: Content is protected !!