وزیر بهداشت: زیرساخت‌های پیوند عضو در کشور تسهیل می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همواره در تلاش هستیم تا زیرساخت های پیوند عضو در کشور را تسهیل کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی عصر امروز در مراسم جشن ۱۰ هزارمین پیوند عضو در شیراز با اشاره به شکوفایی مرکز پیوند اعضای بوعلی سینای شیراز اظهار داشت: به طور قطع در آینده نزدیک شاهد حرکت های بزرگتر و اتفاقات مهمتر در این مرکز خواهیم بود.

وی عنوان کرد: آنچه باعث ایجاد این مجموعه شد، لطف الهی و عشق بود و دکتر ملک حسینی به عنوان پدر پیوند کبد ایران با عشق، خدمتگزار مردم است و این حرکت بزرگ، روزهای بهتری را برای این مجموعه رقم می زند.

وزیر بهداشت با اشاره به پیشینه پیوند عضو در شیراز، از تمامی دست اندرکاران، تیم پزشکی و پرستاری به پاس این موفقیت تقدیر کرد و افزود: همواره در تلاش هستیم زیرساخت های پیوند عضو را در کشور تسهیل کنیم؛ همچنین بیماران نیازمند به عضو بتوانند از تسهیلات پوششی بیمه ای و دارویی استفاده کنند و از این مهم برخوردار شوند.

به گزارش مهر، وزیر بهداشت صبح امروز همزمان با عید سعید غدیرخم به همراه علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ایرج فاضل رئیس انجمن جراحان کشور، مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت و محمدحسین حیدری مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت وارد شیراز شد.

این سفر یک روزه با زیارت آستان مقدس شاهچراغ(ع) و دیدار مردمی به مناسبت عید سعید غدیرخم، بازدید از موزه و مرکز اسناد و مطالعات علمی و فرهنگی دکتر نورانی وصال و حضور در جشن ده هزارمین پیوند عضو در شیراز، همراه بود.

0
error: Content is protected !!