پیکر نوزاد و مادر اتباع در قم باوجود بدهی تحویل خانواده‌اش می‌شود

به گزارش روز جمعه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، سید یاسر فروغی در گفت وگویی با اشاره به مراجعه بانوی باردار اهل کشور افغانستان به بیمارستان شهدا قم افزود: این بیمار در زمان زایمان به بیمارستان شهدا مراجعه کرده و در هنگام وضع حمل دچار عارضه شدید شده بود.

وی با اشاره به حضور یک تیم شامل سه پزشک متخصص زنان و دو متخصص بیهوشی در اتاق عمل ادامه داد: در حین وضع حمل نوزاد فوت می کند و مادر نیز به علت خونریزی شدید دچار شوک می‌شود.

رییس بیمارستان شهید بهشتی قم با بیان اینکه با تلاش پزشکان بیمار از شوک خارج شده و سه روز در بیمارستان شهدا بستری می‌شود گفت: به علت خونریزی زیاد، وی دچار اختلال انعقادی شده و این بیمار به بیمارستان شهید بهشتی منتقل شد و زیر نظر پزشک مسئول مادران پرخطر استان قرار می‌گیرد و پس از سه هفته به علت ایجاد اختلالات انعقادی و خونریزی شدید فوت می‌کند.

وی با اشاره به برخی از مسائل مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر خودداری بیمارستان از تحویل جنازه گفت: هزینه ارائه خدمات درمانی به نوزاد و مادر در طول این مدت رقمی بالغ بر ۱۰۸ میلیون تومان شده است.

فروغی با بیان اینکه در خدمت رسانی بیمارستانی ابتدای امر حال بیمار و ارائه خدمات مورد نیاز اهمیت دارد و در خصوص خدمت رسانی به اتباع ایرانی و غیر ایرانی تفاوتی برای کادر درمان وجود ندارد، یادآور شد: با توجه به اینکه بازماندگان این بیمار ۱۰۸ میلیون تومان بدهکاری به بیمارستان داشتند، بیمارستان در این خصوص از دستگاه قضایی تعیین تکلیف کرده و عصر روزگذشته پاسخ نامه، مبنی بر صدور اجازه ترخیص پیکر متوفی صادر شده است.

وی با بیان اینکه قرار است روز جمعه پیکر متوفی با وجود بدهی ۱۰۸ میلیون تومانی تحویل خانواده اش شود، یادآور شد: فقط در یکی از مراکز درمانی قم از مجموعه کارهایی نظیر این پرونده ۷ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است؛ اغلب کسانی که توانایی پرداخت هزینه ها را ندارند از اتباع هستند.

رییس بیمارستان شهید بهشتی قم خاطرنشان کرد: چند هفته پیش نیز، یک بیمار اتباع خارجی با ۱۴۰ میلیون تومان بدهی از بیمارستان ترخیص شد.

وی با اشاره به نقش نهادهای نظارتی در فعالیت های بیمارستانی تصریح کرد: باید طبق قوانین و تعرفه های موجود هزینه درمانی از بیماران دریافت شود ولی برای این بیماران خاص به دنبال همکاری و تعامل هستیم.

فروغی یادآور شد: مجموعه بیمارستان به دلیل گستردگی و تنوع خدمات دریافتی از سازمان های بیمه گر و هزینه دریافت شده از بیمه برای به حرکت درآمدن چرخه درمانی اقدام می کند ولی با این وجود خدمت رسانی فارغ از هر قوم، نژاد و ملیت در مراکز درمانی قم انجام شده  و این میزان بدهی میلیاردی گواه این سخن است.

error: Content is protected !!