چرا آقایان حتما باید از ضدآفتاب استفاده کنند؟

چرا آقایان حتما باید از ضدآفتاب استفاده کنند؟

یکی از مشکلات بسیاری از آقایان در فصل تابستان؛ سوختگی پوست به دلیل قرار گرفتن در برابر آفتاب است. آفتاب سوختگی علاوه بر ایجاد ظاهر نامناسب، سلامتی افراد را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

با این وجود، معمولا آقایان کمتر از بانوان از ضد آفتاب استفاده می کنند و شاید به همین دلیل میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پوست در آقایان دو برابر خانم هاست. هرچند در سال های اخیر درباره لزوم استفاده از کرم های ضدآفتاب برای آقایان فرهنگسازی زیادی شده است؛ اما هنوز هم تعداد زیادی از آقایان مخصوصا در ایران به دلایل فرهنگی و اجتماعی از مصرف ضدآفتاب خودداری می کنند.


بدون استفاده از ضدآفتاب، چه اتفاقاتی در انتظار شماست؟

بسیاری از آقایان حاضر به استفاده از ضدآفتاب نیستند و از هیچگونه کرم بهداشتی استفاده نمی کنند؛ اما احتمالا دانستن این موضوع که در هر ساعت یک نفر بر اثر ابتلا به سرطان ملانوما (نوعی سرطان پوست که قرار گرفتن در معرض آفتاب احتمال ابتلا به آن را افزایش می دهد) از دنیا می رود؛ نظر این افراد را تغییر خواهد داد.

عوامل متععدی در به وجود آمدن سرطان پوست، دخیل هستند که زمینه ژنتیکی، داشتن خال های بزرگ و قرار گرفتن بدون محافظت کافی در معرض نور خورشید مهم ترین آنها هستند. قرار گرفتن بدون محافظت در برابر آفتاب؛ اشعه های مضر UVA و UVB را در تماس مستقیم با پوست بدن و صورت قرار می دهد و باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری های پوستی می شود.

به غیر از ابتلا به سرطان پوست؛ ایجاد لک، ضایعات پوستی و چین و چروک، از مشکلات دیگری است که استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب باعث ایجاد آنها می شود. کافی است دو نیمه صورت راننده های ترانزیت کهنه کار را با هم مقایسه کنید. می توانید ببینید سمت چپ صورت که رو به پنجره بوده و بیشتر در معرض نور خورشید قرار داشته است به مراتب چین و چروک و مشکلات پوستی بیشتری نسبت به نیمه سمت راست دارد.

فارغ از جنسیت و سن و سال، ضد آفتاب مهم ترین بخش روتین روزانه مراقبت از پوست است. بدون استفاده از کرم ضدآفتاب، چروک، تیرگی و لک روی پوست ظاهر می شود و برای درمان آنها زمان و هزینه بسیار زیادی لازم است. بهترین روتین روزانه برای آقایانی که پوست نرمال و بدون مشکل دارند؛ از محصولاتی تشکیل شده که علاوه بر تغذیه پوست، از آن در برابر آلودگی های محیطی و آفتاب محافظت می کنند.


بهترین روش مراقبت از پوست در فصل تابستان چیست؟

برای اینکه در فصل تابستان کمترین آسیب به پوست و سلامتی شما وارد شود؛ رعایت چند نکته ضروری به نظر می رسد:

  • تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم بین ساعات ده صبح تا چهار بعدازظهر خودداری کنید.
  • در فصل تابستان، از لباس هایی استفاده کنید که قسمت های بیشتری از پوستتان را در برابر آفتاب بپوشاند.
  • حتما از ضد آفتاب مخصوص آقایان استفاده کنید. اگر SPF محصولی که انتخاب می کنید بیشتر از ۳۰ باشد؛ احتمال سوختگی و آسیب به پوست صورت به حداقل می رسد.
  • هر سه تا چهار ساعت، کرم ضدآفتاب را تجدید کنید.
  • علاوه بر صورت، از کرم ضدآفتاب روی گردن، دست ها و پشت گوش استفاده کنید.

چرا آقایان حتما باید از ضدآفتاب استفاده کنند؟

ضدآفتاب ایده آل آقایان کدام است؟

اگرچه عده ای از آقایان نسبت به مراقبت های پوستی خود حساس هستند و با تحقیق کرم ها و لوازم بهداشتی مورد استفاده شان را انتخاب می کنند؛ اما اکثر آنها دقت لازم را در انتخاب محصولات بهداشتی به خرج نمی دهند و کرمی را ترجیح می دهند که چند کاره باشد و اکثر نیازهای آنان را پوشش دهد.

برای اکثریت آقایان، کرم ضدآفتاب ایده آل کرمی است که پوشش دهی مناسبی در برابر پرتوهای مضر خورشید و سایر آلودگی های محیطی داشته باشد، در برابر تعریق و شستشو مقاوم بوده و روی صورت رنگ و چربی به جا نگذارد.

شاید تجربه استفاده از محصولات متنوعی را داشته باشید و هر کدام فقط بخشی از نیازهای شما را پوشش داده باشد؛ اما ضدآفتاب سینره مخصوص آقایان، با داشتن SPF 45 از پوست شما در برابر اشعه های مضر UVA و UVB محافظت می کند. همچنین این محصول حاوی عصاره مورینگاست که باعث می شود آلودگی های محیطی جذب پوست نشود. در ساختار ضدآفتاب سینره مخصوص آقایان، فیلترهای فیزیکی و شیمیایی به کار رفته اند که رد و رنگ غیرطبیعی روی صورت به جا نمی گذارند. از آنجا که این ضدآفتاب، فاقد چربی است، بعد از استفاده از آن حس سبکی را تجربه خواهید کرد. ضدآفتاب سینره مخصوص آقایان ضد تعریق و شستشو است و ترکیبات ضدالتهابی آن باعث می شود قرمزی و برافروختگی پوست بعد از قرار گرفتن در معرض آفتاب سریع تر بهبود پیدا کند.

error: Content is protected !!