چرا شیوع کرونا در خوزستان از وفور بالاتری برخوردار شد؟

کرونا در خوزستانسرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به فراوانی عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر در خوزستان و ارتباط این بیماری‌ها با شانس ابتلا به کرونا، گفت: این عوامل باعث می‌شوند که شیوع کرونا هم در خوزستان از وفور بالاتری برخوردار شود.

دکتر سیدمحمد علوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به انواع عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر، اظهار کرد: ۴۹.۶ درصد مردم بالای ۱۸ سال خوزستانی کمتر از میزان مناسب، روزانه سبزی مصرف می‌کنند.

وی افزود: همچنین ۲۶.۹ درصد مردم خوزستان دچار فشار خون بالا و ۱۴ درصد خوزستانی‌ها به قندخون بالا مبتلا هستند یعنی شیوع دیابت در خوزستان ۱۴ درصد است.

علوی با اشاره به تاثیر کم‌تحرکی در چاقی، بیان کرد: ۵۸.۸ درصد خوزستانی‌ها فعالیت فیزیکی کمی دارند. ۵۹.۶۸ درصد مردم خوزستان دچار اضافه وزن یا چاقی هستند و ۴۱.۴ درصد خوزستانی‌ها نیز چاقی شکمی دارند.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ۸۴.۷ درصد مردم خوزستان نیز بیش از میزان مناسب، نمک مصرف می‌کنند.

وی با بیان اینکه معتادان ۱۰ برابر مردم عادی به کرونا مبتلا می‌شوند، گفت: ۱۲ درصد مردم خوزستان دخانیات مصرف می‌کنند و هر نوع اعتیاد، فرد را مستعد ابتلا به کرونا می‌کند.

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به فراوانی این عوامل خطر در خوزستان، تصریح کرد: این عوامل باعث می‌شوند که شیوع کرونا هم در خوزستان از وفور بالاتری برخوردار شود؛ بنابراین کرونا اهمیت کنترل بیماری‌های زمینه‌ای را نشان داده است.

error: Content is protected !!