گلایه سازمان نظام پزشکی از کمبود سهمیه ماسک مطب ها

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای به وزیر بهداشت از کمبود سهمیه ماسک و مواد ضدعفونی برای مطب ها گلایه کرد و گفت: تاکنون فقط ۵۳۰۰ بسته محافظتی برای مطب های ۱۰ استان به این سازمان تحویل شده است.

به گزارش ایرنا محمدرضا ظفرقندی روز شنبه در نامه ای خطاب به سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نوشت: پیرو واگذاری مسئولیت توزیع اقلام حفاظتی و بهداشتی در مطب های بخش خصوصی از جانب آقای جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، به سازمان نظام پزشکی به استحضار می رساند از تاریخ ۲۱ اسفند ۹۸ تاکنون مجموعا حواله ۴۱۵ هزار عدد ماسک سه لایه جراحی به این سازمان ارائه شده که علیرغم پیگیری مکرر و مستمر از مجموع ارقام حواله شده فقط ۱۳۵ هزار عدد به سازمان نظام پزشکی تحویل شده است.

وی افزود: سازمان نظام پزشکی تاکنون در مجموع ۵۳۰۰ بسته حفاظتی شامل هر بسته ۲۰ عدد ماسک، یک عدد محلول ۵۰۰ میلی لیتری ضد عفونی دست و یک عدد محلول یک لیتری ضد عفونی کننده سطوح را به مطب های استان تهران و استانهای گیلان، البرز، مرکزی، مازندران، آذربایجان شرقی، اردبیل، یزد، گلستان و قزوین تحویل داده است. مراتب جهت استحضار و دستور مساعدت بیشتر برای فعال سازی مطب ها و بخش خصوصی تقدیم می گردد.

error: Content is protected !!