۲بیمار کرونایی در استان سمنان جان باختند/۵شهرستان در وضعیت نارنجی

به گزارش خبرنگار مهر، طبق آمارهای ارائه شده از سوی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان طی ۲۴ ساعت گذشته دو بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند تا تعداد کل جان باختگان کرونایی استان از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به یک هزار و ۳۹۵ نفر برسد.

در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹ بیمار جدید نیز در مراکز درمانی بستری شدند لذا باید گفت از ابتدای شیوع کرونا مجموعاً بیش از ۶۲ هزار و ۶۰۰ نفر بیمار کرونایی مثبت در بیمارستان‌های استان سمنان به ثبت رسیده است.

در ۲۴ ساعت اخیر ۵۴ بیمار کرونایی نیز با بهبودی از بیمارستان‌های استان مرخص شدند در همین بازه زمانی ۲۷۳ نفر با علائم مشکوک به کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه کردند که ۱۴۹ بیمار سرپایی و مابقی بستری شدند.

هم اکنون ۳۷۴ نفر نیز به دلیل کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت هیچ شهرستانی در استان سمنان در وضعیت قرمز کرونایی به سر نمی‌برد، هم اکنون شاهرود، دامغان، سمنان، مهدی‌شهر و گرمسار در وضعیت نارنجی، آرادان و سرخه در وضعیت زرد و همچنین میامی در وضعیت آبی قرار دارد.

پس از ماه‌ها است که یک شهر در استان سمنان به رنگ آبی در می‌آید و همچنان توصیه بهداشت و درمان به مردم رعایت پروتکل‌ها، دوری از تجمعات و استفاده از ماسک در کنار رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

گفتنی است استان سمنان دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود دارد لذا آمار کرونای این استان، مجموع آمارهای ارائه شده در این دو دانشگاه هستند.

error: Content is protected !!