۲ بیمار کرونایی در استان سمنان جان باختند/ شناسایی ۱۵۴ مورد جدید

به گزارش خبرنگار مهر، آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت اخیر (منتهی به ابتدای پنجشنبه) دو بیمار کرونایی در سطح استان سمنان جان خود را از دست داده در نتیجه تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به عدد یک هزار و ۸۱ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت منتهی به شنبه همچنین ۱۵۴ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شده و آمارها نشان می‌دهد تعداد بیماران بستری استان به عدد ۲۰۹ رسیده است.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان ۳۸ هزار و ۴۱۹ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۲۸ هزار و ۸۵۱ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و ۱۰ هزار و ۱۶۲ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به روز شنبه همچنین ۲۲ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

هم اکنون شهرستان‌های میامی و گرمسار در رنگ‌بندی زرد و شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان، مهدی‌شهر و… در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند لیکن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان به مردم است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

error: Content is protected !!