۳۳۵ نفر در استان سمنان به کرونا مبتلا شدند

به گزارش خبرنگار مهر، آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به روز سه شنبه هیچ بیمار کرونایی در سطح استان سمنان جان خود را از دست نداده در نتیجه تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در عدد ۹۵۸ باقی ماند.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۳۵ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شده که کمترین میزان در روزهای اخیر است همچنین تعداد بیماران بستری استان به عدد ۳۷۳ رسید، از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان ۳۰ هزار و ۲۶۶ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۲۲ هزار و ۴۱۲ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و هشت هزار و ۳۳۶ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای سه شنبه همچنین ۲۹ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

هم اکنون شهرستان‌های سمنان، شاهرود و دامغان و همچنین گرمسار در وضعیت قرمز، مهدی‌شهر و سرخه و میامی در وضعیت نارنجی و آرادان در وضعیت زرد قرار دارد.

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان به مردم است. محدودیت‌ها نیز طبق رنگ‌بندی از شنبه مجدداً احیا می‌شوند.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

0
error: Content is protected !!