۳ پیام تسلیت برای درگذشت نوجوان فداکار

به گزارش خبرنگار مهر، در پیام بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است: ضایعه ناگوار درگذشت شهادت گونه نوجوان فداکار «علی لندی» که با ایثار جان خویش دو بانوی گرفتار در آتش سوزی را نجات داد، موجب تاسف و تالم خاطر اینجانب شد.

وی افزود: این جانفشانی نشان داد که هنوز نوجوانان این مرز و بوم با تأسی از شهدای دوران دفاع مقدس جان خویش را در طبق اخلاص قرار داده و روحیه ایثارگری در کشور ما همیشه زنده است. درگذشت این نوجوان فداکار را به مردم همیشه سرافراز خوزستان و شهرستان ایذه به ویژه خانواده محترم این عزیز ایثارگر، صمیمانه تسلیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال برای این مرحوم رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

وزیر بهداشت همچنین دستور داد طی تماس با رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، موضوع را بررسی و تمامی هزینه این نوجوان فداکار تقبل و رییس دانشگاه علوم پزشکی خوزستان نیز مراتب تسلیت وی را به خانواده این نوجوان فداکار ابلاغ کند.

تسلیت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اهمیت ایثار اجتماعی در جامعه گفت: فداکاری نوجوان ایذه‌ای مصداقی از ایثارگری مردم ایران است.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به ایثارگری نوجوان خوزستانی که چند روز پیش برای نجات چند نفر خود را به دل آتش زده و دچار سوختگی شدید شده بود، گفت: این ایثارگری نوعی جانبازی و یک امر مقدس است که باید نمایش داده شود. ما در جریان پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی و عرصه‌های دیگر تا به امروز شخصیت‌های بزرگ فراوانی داریم که نقش الگویی دارند و این شخصیت‌ها باید الگوی جامعه ما باشند، نه کسانی که ثروت و رفاه بیشتری دارند.

وی افزود: بنابراین عنصر فرهنگ به عنوان اتمسفر حاکم بر جامعه و جان انسان‎ها، مسیر ارزشی آن‌ها را نشان می‌دهد و این کاری است که بنیاد شهید و امور ایثارگران و آموزش و پرورش، صداوسیما، دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌های متولی فرهنگ باید انجام دهند.

معاون رئیس جمهور هویت اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران را فرهنگی خواند و ادامه داد: جامعه ما جامعه ایثارگر و فداکاری است و این را در پیروزی انقلاب، در دفاع مقدس، در دفاع از حریم حرم و در حوزه سلامت به‌خوبی نشان داده‌اند، اما برای اینکه این فرهنگ ایثار و شهادت به‌عنوان یک ارزش عمومی در اوج خود قرار بگیرد، کار زیادی می‌طلبد، زیرا تجربه ثابت کرده اگر به جای فرهنگ ایثار و فداکاری، فرهنگ دنیا دوستی و منفعت‌طلبی در جامعه‌ای به ارزش تبدیل شود، آن جامعه در هجوم دشمن بی‌دفاع می‌ماند و مورد تاخت و تاز قرار خواهد گرفت.

تسلیت سرپرست آموزش و پرورش

متن پیام تسلیت علیرضا کاظمی سرپرست آموزش و پرورش نیز به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

شجاعت و فداکاری فهمیده های دانش آموز همچنان ادامه دارد.

دانش آموز قهرمان و جوانمرد مرحوم «علی لندی» دعوت حق را لبیک گفت و درس شجاعت، جوانمردی و از خودگذشتگی اش را تا همیشه ماندگار گذاشت.

به روح بلند و پاک این دانش آموز فقید که مخلصانه چون فرشته‌ای آسمانی بال هایش را برای نجات انسان‌ها گشوده بود، درود می فرستم.

حقیقتاً او نمونه و الگوی شایسته دهه هشتادی های ایران اسلامی است؛ آموزش و پرورش نیز به سهم و وظیفه خود در تعمیق و تبسیط این باورها و رفتارهای سلحشورانه عمل خواهد کرد.

در آستانه اربعین حسینی سرور و سالار شهیدان، رضوان الهی را برای این بزرگ مرد کوچک مسئلت می کنم و صبر و اجر و سلامتی برای خانواده ارجمندش به ویژه والدین محترم، معلمان و هم سالانش خواهانم.

error: Content is protected !!