۶۱ مورد جدید ابتلا به کرونا در سمنان ثبت شد

نوید دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در ۴۸ ساعت منتهی به ابتدای امروز ۶۱ مورد جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه بستری شدند، تاکید کرد: مهدی شهر، سمنان، گرمسار و دامغان در شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان در وضعیت قرمز و آرادان و سرخه در وضعیت زرد قرار دارند.

وی با بیان اینکه در دو روز منتهی به ابتدای روز پنجشنبه ۲۰۷ مورد جدید مبتلا به کووید -۱۹ در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه به صورت سرپایی شناسایی شدند، گفت: افزایش شدید تعداد بیماران و سرعت ابتلای به کرونا نگران کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه عدم توجه و سهل انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار خطرناک است، تاکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک از سوی افرادی که حتی واکسن زده و یا قبلاً مبتلا به کرونا شده‌اند، همچنان ضروری است.

دانایی خواستار توجه بیشتر به عدم حضور در تجمع‌ها، رعایت مسائل بهداشتی و بهداشت جمعی، فاصله گذاری اجتماعی، عدم خروج از منزل برای امور غیر ضروری و… شد و گفت: همراهی مردم و مسئولان می‌تواند در کاهش شیوع بیماری مؤثر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان‌های شاهرود و میامی در شرق استان که تابعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند نیز در وضعیت قرمز به سر می‌برند و هم اکنون تمام شهرستان‌های هشت‌گانه استان به جز آرادان و سرخه در وضعیت قرمز قرار دارند.

error: Content is protected !!