۶۵۶۰ مبتلا به کرونا در فارس جان باختند/بستری۲۶۶ نفر در «ای سی یو»

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر روح الله حسینی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام جان باختن ۱۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۵۶۰ نفر عنوان کرد.

این مقام مسؤول در دانشگاه اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۴۹۹ هزار و ۳۹۹ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۳۱۹ هزار و ۶۷۱ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۹۶ هزار و ۹۷۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷۹ هزار و ۷۲۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۹ هزار و ۵۸۷ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۳۶ هزار و ۵۵۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او در ادامه از بهبودی ۳۸۳ هزار و ۵۶۵ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

دکتر حسینی همچنین از بستری ۲۹۱ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کروناویروس در بیمارستان‌های استان خبر داد و افزود: با این موارد جدید، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم به دو هزار و ۴۸۸ نفر رسید که از این تعداد ۲۶۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه تا کنون، دو میلیون و ۳۹ هزار و ۳۱۱ دوز نوبت اول و ۸۲۵ هزار و ۲۶۹ دوز نوبت دوم واکسن علیه کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به دو میلیون و ۸۶۴ هزار و ۵۸۰ دوز رسید.

این مقام مسؤول در دانشگاه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره جهادگران و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، به خدمات مدافعان سلامت در مبارزه با ویروس منحوس کرونا اشاره کرد و گفت: در بحران کروناویروس، مدافعان سلامت تمام تلاش خود را برای حفظ سلامت مردم کشور بسیج کرده که این امر ادامه دهنده راه شهدای دفاع مقدس است.

دکتر حسینی با اشاره به فداکاری، از خودگذشتگی و نوع دوستی مدافعان سلامت در مبارزه با کروناویروس، افزود: همراهی و همیاری مردم کشور در تداوم تلاش و جهاد مدافعان سلامت، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و مشارکت در امر واکسیناسیون است؛ چرا که مشارکت در امر واکسیناسیون منجر به غلبه بر این ویروس منحوس در کشور می‌شود.

error: Content is protected !!