آیا لیزر موهای زائد تاثیری دارد؟

عملکرد لیزر مو به چه صورت است؟ کدام مناطق از بدن را میتوان لیزر کرد؟ مزایای لیزر موهای زائد . عوارض جانبی احتمالی لیزر موهای زائد چیست؟ فاصله زمانی بین هر جلسه لیزر موهای زائد چقدر باید باشد؟ نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانید . نکاتی که بعد از لیزر موهای زائد باید رعایت کرد. معرفی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد. آیا آقایان نیز می‌توانند لیزر موهای زائد انجام دهند؟ معرفی انواع دستگاه لیزر موهای زائد. مزایای لیزر الکساندرایت در مقایسه با سایر دستگاه ها. چه افرادی نمی توانند لیزر مو انجام دهند ؟ سایر مقالات پربازید:  (میکرونیدلینگ چیست؟کاربردها,مزایا,عوارض,قیمت) و (مزوتراپی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

آیا لیزر موهای زائد تاثیری دارد؟

از بین رفتن دائمی موهای زائد ،یکی از بهترین خبرها برای خانم هایی است که می خواهند همیشه زیبا باشند و برای همیشه از شر موچین و اپیلاسیون و نخ و تراشیدن خلاص شوند . لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش ها برای خلاص شدن از موهای زائد می باشد . اگر قصد دارید که لیزر موهای زائد انجام دهید حتما باید یکسری مطالعات قبل از انجام لیزر داشته باشید و در صورت تمایل اقدام به انجام لیز موهای زائد خود کنید.

در گذشته فقط افرادی میتوانستند لیزر موهای زائد انجام دهند که موهای تیره و پوستی روشن داشتند .اما امروزه به دلیل پیشرفت دستگاه های لیزر درمانی هر نوع پوست و مویی را میتوان لیزر کرد بدون آنکه آسیبی وارد شود. ولی حتما باید به پزشک متخصص و کاربلدی مراجعه نمود که از دستگاه مناسبی برای لیزر مو استفاده کند و به پوست شما آسیبی وارد نشود.

عملکرد لیزر مو به چه صورت است؟

در این روش لیزر موهای زائد کمی دردناک است اما خیلی بد نیست: در این روش با ارسال پالس های نور قوی ،رنگدانه موجود در فولیکول ها نور را جذب می کند ،این نور به گرما تبدیل شده و به فولیکول مو و پیاز مو آسیب می رساند. درد این روش در بعضی ناحیه ها بیشتر است مثلا در قسمتی که پوست نازک تر باشد مثل نزریک بینی یا چانه . در این روش خوشبختانه به دلیل استفاده از مکانیسم خنک کنندگی کمک می کند که آن ناحیه که لیزر انجام شده کمی خنک تر شود .

اگر دمای بدن شما به خودی خود گرم است و یا قبل از انجام لیزر موهای زائد فعالیت ورزشی انجام داده اید و بدنتان گرم شده این باعث می شود که بیشتر درد را احساس کنید .بعضی از بیماران ژل بی حسی استفاده می کنند.معمولا از ژل بی حسی برای نقاط کوچک و حساس مثل پشت لب استفاده می شود. ژل بی حسی موضعی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از انجام لیزر برای کمک به حس نکردن سوزش پالس های لیزر استفاده می شود. تجهیزات لیزر با توجه به رنگ ، ضخامت و محل مو و پوست شما تنظیم می شود.

کدام مناطق از بدن را میتوان لیزر کرد؟

لیزر برای از بین بردن موهای ناخواسته صورت ، ساق ، چانه ، پشت ، بازو ، زیر بغل ، خط بیکینی و سایر مناطق مفید است.

 

از مزایای لیزر موهای زائد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- دقت بالا در لیزر موهای زائد: لیزرها می توانند موهای تیره و درشت را هدف قرار دهند طوری که پوست اطراف آسیب نبینند.

۲- سرعت در لیزر موهای زائد : هر نبض لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و می تواند همزمان بسیاری از موها را از بین ببرد. نواحی کوچک مانند بالای لب در کمتر از یک دقیقه قابل درمان هستند و مناطق بزرگ مانند پشت یا پاها ممکن است حتی تا یک ساعت نیز طول بکشد.

۳- اکثر بیماران به طور متوسط پس از ۲ تا ۶ جلسه نتیج نهایی رو می بینند.

۴- لیزر علاوه بر از بین بردن دائمی موهای زائد موجب میشود که پوست شفاف تر و صاف تر شود .

آیا لیزر موهای زائد تاثیری دارد؟

عوارض جانبی  لیزر موهای زائد چیست؟

شایع ترین عوارض جانبی احتمالی که ۱ تا ۳ روز اول بعد از لیزر موهای زائد به وجود می آید شامل :

۱- احساس درد و ناراحتی بعد از لیزر موهای زائد.
۲- تورم بعد از لیزر موهای زائد.
۳- سرخی بعد از لیزر موهای زائد.

عوارض جانبی نادر دیگر که ممکن است به وجود بیاید شامل :
۱- تاول زدن
۲- تبخال تبخال (تبخال)
۳- عفونت ها
۴- جای زخم
۵- روشن یا تیره شدن پوست

بعد از لیزر موهای زائد تمام دستورالعمل هایی که پزشک متخصص برای شما تجویز می کند را رعایت کنید و همینطور نکاتی که قبل از اقدام به لیزر موهای زائد خود کنید را نیز رعایت فرمایید تا خطر ابتلا به عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش دهید .

فاصله زمانی بین هر جلسه لیزر موهای زائد:

فاصله زمانی برای هر بیمار متفاوت است و این را پزشک تشخیص می دهد و به بیمار اعلام می کند که چه زمانی بی خطر است . ولی معمولا هر ۴ تا ۶ هفته یکبار می توان مجدد جهت لیزر موهای زائد اقدام نمود.

آیا لیزر موهای زائد تاثیری دارد؟

نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانید :

۱-  اصلاح کردن قبل از لیزر موهای زائد:
قبل از لیزر موهای زائد می بایست منطقه مورد لیزر را با استفاده از تیغ اصلاح فرمایید.زیرا در غیر این صورت لیزر با موهای سطح پوست واکنش نشان داده و بوی موی سوخته خیلی بدی ایجاد می شود .بنابراین این مورد را به درستی انجام دهید.

۲- عدم استفاده از بعضی کرم ها و مواد آرایشی و زیبایی قبل و بعد از لیزر موهای زائد:
از کرم هایی که حاوی گلیکولیک اسید و رتینول هستند باید ۲ روز قبل و بعد از لیزر موهای زائد خودداری نمائید. در کل بهتر است ۲ روز قبل و بعد از لیزر موهای زائد از کرم و مرطوب کننده استفاده نشود . برای یک دوره دوهفته ای قبل و بعد از لیزر موهای زائد از لایه برداری و همینطور از برنزه کردن پوست خود پرهیز کنید.

۳- 90 درصد بیماران لیزر موهای زائد کاندیدای خوبی برای انجام این عمل هستند و بیشتر افراد کاهش ۹۰ درصدی رشد مو را دائمی گزارش می کنند زیرا در بعضی مواقع نوسان هورمون ها باعث رشد مجدد مو می شوند .به همین دلیل نمیتوان ۱۰۰ درصد اعلام کرد.

۴- کمتر اصلاح کنید:
باید شش هفته قبل از لیزر موهای زائد، برداشتن مو با موم و الکترولیز، اپیلاسیون و سفید کاری را محدود کنید. به دلیل اینکه لیزر ریشه موها را هدف قرار می دهد که با اپیلاسیون یا کندن موقتاً از بین می روند.بنابراین قبل از اقدام به لیزر میتوانید از تیغ برای اصلاح موها استفاده کنید.

۵- درمعرض نور خورشید نباشید:
شش هفته قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب یا سولاریوم خودداری کنید زیرا باعث ایجاد عوارض پس از درمان می شود .همینطور اگر برنزه هستید باید صبر کنید که کمرنگ شود و بعد اقدام به لیزر موهای زائد خود کنید.

۶- سریع انجام شدن لیزر موهای زائد:
معمولا لیزر موهای زائد ۲۰ دقیقه طول می کشد . برای لیزر موهای صورت نیز می بایست آرایش صورت خود را قبل از لیزر کردن کاملا پاک کنید.

۷-  لیزر موهای زائد در اتاقی انجام می شود که به طور خاص برای لیزر درمانی تنظیم شده است. در طول عمل همه افراد در اتاق باید از عینک محافظ استفاده کنند. بسیاری از بیماران می گویند که پالس های لیزر مانند خرده چوب های گرم یا یک نوار لاستیکی بر روی پوست احساس می شوند.

۸- در صورت وجود آکنه ،آفتاب سوختگی و احساس سوزش و درد یا هر گونه ناراحتی پوستی اگر در منطقه مورد لیزر وجود داشته باشد لیزر موهای زائد انجام نمی شود.

۹- یک الی دو هفته قبل از لیزر موهای زائد از مصرف دارو هایی مثل روآکوتان (ایزوترتینویین)، تتراسیکلین، داکسی سیکلین، ماینوسیکلین خودداری کنید.

۱۰- کسانی که اخیراً Pelling انجام داده‌اند.نباید اقدام به لیزر موهای زائد خود کنند.

۱۱- در حین انجام لیزر در صورت احساس درد حتما آن را مطرح کنید تا تنظیمات لیزر برای شما آسان تر و با تاثیرتر باشد.

۱۲- مدارک پزشک را قبل از لیزر موهای زائد چک کنید: با گذشت زمان ، رنگ پوست به حالت عادی خود برمیگردد. برخی از تغییرات در رنگ پوست ، دائمی هستند. به همین دلیل مراجعه به پزشکی که در لیزر درمانی مهارت دارد و از پوست شناخت عمیقی دارد بسیار مهم است. این یک روش پزشکی است که برای انجام آن نیاز به آموزش دارد و خطرات احتمالی را به همراه دارد. قبل از انجام لیزر موهای زائد ، باید مدارک پزشک یا تکنسین را کاملاً بررسی کنید.

آیا لیزر موهای زائد تاثیری دارد؟

چه افرادی نمی توانند لیزر موهای زائد انجام دهند ؟

۱- کسانی که دارای اختلالات هورمونی هستند.
۲- افرادی که داروهای خاص مصرف می کنند.
۳- وجود بعضی بیماری ها (که حتما باید سابقه بیماری با پزشک مطرح شود)
۴- سابقه گوشت اضافه در محل لیزر
۵- سابقه تبخال مکرر
۶- سابقه عفونت فعال مثل جوشهای چرکی
۷- در صورت برنزه کردن می بایست یک ماه بعد جهت لیزر موهای زائد اقدام نمائید.
۸- وجود تاتو یا خال یا کک و مک در محل لیزر
۹- مصرف ایزوترتینویین
۱۰- مصرف داروهای حاوی طلا
۱۱- سابقه بیماریهایی مثل لوپوس
۱۲- افراد باردار

برای خواندن ادامه مقاله و مشاهده نمونه کارها و خدمات و معرفی انواع دستگاه لیزر موهای زائد به سایت کلینیک دکتر پاکدل مراجعه نمائید.

دیگر مقالات پربازدید :

تزریق ژل لب | قیمت و معرفی انواع ژل  https://drpakdelclinic.com/lip-gel-injection/

تزریق بوتاکس برای چه افرادی مناسب است؟  https://drpakdelclinic.com/botox-injection/

کاشت مو چگونه انجام می شود؟  https://drpakdelclinic.com/hair-transplantation/

کاشت ریش چگونه انجام می شود؟  https://drpakdelclinic.com/beard-implantation/

کاشت ابرو طبیعی چیست و چگونه انجام می شود؟  https://drpakdelclinic.com/natural-eyebrow-implantation/

برای مشاوره رایگان میتوانید با شماره های ۰۹۱۲۴۲۷۱۳۳۵  و ۰۲۱۲۲۰۱۸۳۲۳  و۰۲۱۲۲۰۲۴۳۶۲  و ۰۲۱۲۲۰۲۶۴۹۵  تماس حاصل نمائید.

error: Content is protected !!