برترین روش های رژیم لاغری با استفاده از قدرت ذهنی

امروزه یکی از جدید ترین متد های لاغری که با محبوبیت زیادی همراه بوده است، لاغری با ذهن می باشد. لاغری با قدرت ذهن به افراد می آموزد که چگونه از قدرت ذهن جهت لاغری و کاهش وزن استفاده کنند و کاهش وزنشان بدون بازگشت باشد. لذت لاغر شدن بدون مصرف هیچ گونه دارو و دمنوش را می توانید با مطالعه این مقاله به دست آورید. شاید برای خیلی از افراد اتفاق افتاده باشد که رژیم های سخت و طاقت فرسا گرفته اند و به کلاس های ورزشی متنوعی هم رفته اند؛ اما باز هم نتیجه دلخواهشان را نگرفته اند و یا به نتیجه دلخواه رسیده اند و با کنار گذاشتن آن وزنشان ۲ برابر برگشته است.

برترین روش های رژیم لاغری با استفاده از قدرت ذهنی

لاغری با ذهن مسیری است که می تواند شما را به رویا هایتان نزدیک و رویایتان را محقق سازد. شاید فکر کنید که “مگه میشه با ذهن وزن کم کرد؟” باید بگم بله! شما می توانید با ذهن بسیار راحت تر از روش های دیگر لاغر شوید. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا از راز لاغری با قدرت ذهن با خبر شوید.

روش های لاغری با ذهن

همه ما تپل ها به دنبال راه های مختلفی برای سریع لاغر شدن می گردیم و قطعا بسیاری از این راه ها رو هم امتحان کردیم؛ اما نتیجه ای که می خواستیم رو نگرفتیم! اما دلیلش چی می تونه باشه؟

اولین دلیلی که باعث شده است نتوانیم وزنمان را کم کنیم این است که ذهن ما آمادگی لازم را جهت لاغری نداشته است. یعنی رژیم لاغری خود را رعایت می کنیم، اما پس از مدتی خسته می شویم و رژیم را ادامه نمی دهیم. این خستگی ناشی از عدم آمادگی ذهن در برابر پذیرش لاغری می باشد. روش های لاغری با ذهن عبارت است از:

  • تغییر هدف

اولین تکنیکی که باید بر روی ذهن خود پیاده کنید، تغییر هدف و سبک زندگی تان است. شما باید کاهش وزن را نتیجه کار خود بدانید و با رعایت رژیم غذایی سالم و آسان ذهنتان را آماده کنید. به عنوان مثال به خودتان قول بدهید که در روز  3 وعده سبزیجات بخورید و یا پیاده روی روزانه را شروع کنید. سعی کنید تغییری را حاصل کنید که به شما حس خوبی بدهد و با انجام آن کار رضایت کامل داشته باشید.

  • اطرافتان را با افراد مثبت اندیش پر کنید

یکی از مواردی که می تواند تاثیر فوق العاده را بر زندگی شما گذارد، اطرافیانتان هستند. شاید جمله معروف “شخصیتتان را از روی آدم های صمیمی اطرافتان بشناسید” را شنیده باشید. این جمله گویای این است که اگر شما دوستانی داشته باشید که اندیشه منفی دارند قطعا اندیشه شما را نیز منفی می کنند و اگر دوستانی داشته باشید که اندیشه مثبتی داشته باشند، قطعا اندیشه شما نیز مثبت می شود. اندیشه مثبت در لاغری با ذهن تاثیر فوق العاده ای می گذارد و به شما انگیزه زیادی می دهد. این انگیزه باعث می شود شما از رژیمی که می گیرد و ورزشی که انجام می دهید چند برابر نتیجه بگیرید.

  • شمردن زمان را کنار بگذارید

یکی از ویژگی هایی که باید در پروسه لاغر شدن خود، داشته باشید، صبور بودن است. شمردن روز ها و وزن کردن هر روز خود باعث می شود که انرژی خوبی دریافت نکنید و ناامید شوید. به ذهن خود ایمان داشته باشید و مطمئن باشید که لاغر می شوید. وزن کردن را برای روز های آخر هفته بگذارید تا نتیجه را با چشم خود ببینید. حتی اگر آخر هفته نیم کیلو هم کم کرده اید، امیدوار باشید و سعی کنید هفته دیگر این رقم را بیشتر نمایید.

  • برای خودتان پاداش و مجازات قرار دهید

لیستی از کار هایی که در طول دوره لاغری با ذهن نباید انجام دهید و لیستی از کار هایی که باید انجام دهید را تهیه کنید. ذهن تان را شرطی کنید که اگر کار های ممنوعه را انجام دهد مجازات خواهد شد و در مقابل با انجام کار های درست پاداش خواهد گرفت. روزانه با انجام درست حرکات ورزشی، به خودتان پاداش دهید و احساس خوبی به آن داشته باشید. همچنین برای خوردن شیرینی خامه ای، نوشابه و… مجازات در نظر بگیرید تا ذهنیت شما از مواد غذایی ناسالم تغییر کند.

هنگامی که ذهن خود را مجازات می کنید تصورتان از این غذا ها و خوراکی های پر کالری تغییر می کند و میل تان به غذا های سالم تر بیشتر می شود. تصویر سازی ذهنی نیز به شما در این امر کمک بسزایی می کند.

برترین روش های رژیم لاغری با استفاده از قدرت ذهنی

  • تنفس اصولی را فراموش نکنید

با افزایش تمرکز حتی می توانید قدرت ذهن خوانی را نیز به دست بیاورید. برای این کار باید، نفس کشیدن اصولی را بیاموزید. قبل از شروع هرگونه فعالیت ورزشی، بر روی نفس هایتان تمرکز کنید. چشم هایتان را ببندید و فقط به صدای نفس کشیدن تان گوش دهید. دم و بازدم را با سرعت کمتری انجام دهید. تا ۵ بشمارید و عمل دم را انجام دهید، ۵ ثانیه بعد نفس خود را نگه دارید و در ۵ ثانیه بعدی عمل بازدم را انجام دهید. می توانید به سمت پشت دراز بکشید یک دست را بر روی شکم قرار دهید و دست دیگر را بر روی سینه خود بگذارید. این تکنیک را ۱۰ الی ۱۲ بار تکرار کنید.

یکی از مزیت های این روش این است که استرس و اضطراب را از شما دور می کند و باعث می شود قدرت تمرکزتان بر روی افکار و ذهن بیشتر شود. این آرامش به شما کمک می کند که در پروسه لاغری با ذهن، بهتر بتوانید بر روی افکارتان مسلط شوید و بهتر بتوانید کاهش وزن داشته باشید. فراموش نکنید که اکثر پر خوری ها به دلیل افزایش استرس و اضطراب است که با این روش به راحتی آن را درمان می کنید.

  • استفاده از تکنیک NLP برای لاغری

یکی دیگر از تکنیک هایی که می توان با استفاده از آن کاهش وزن داشت، تغییر عادات بد یا به اختصار ان ال پی است. تکنیک های NLP به شما کمک می کند که عادات بد خود را با عادات خوب جایگزین کنید. جایگزین کردن عادات خوب مثل سالم غذا خوردن و یا ورزش روزانه به جای تنبلی، است. از این تکنیک می توانید در مسائل دیگر نیز استفاده کنید مثلا ترک عادت سیگار کشیدن و یا هر چیز دیگری که به نظرتان خوشایند نمی آید. شما با استفاده از ان ال پی می توانید بر روی کودکان خود نیز تاثیر مثبت بگذارید تا رفتار های ناپسندشان را تغییر دهید.

  • زمان وزن کم کردن خود را پیدا کنید

هر کدام از ما برای کاهش وزن مان یک زمان مشخصی داریم و هنگامی که در این زمان مشخص شروع به کاهش وزن می کنیم نتیجه فوق العاده ای را می گیریم. به عنوان مثال اگر شما پس از خوردن شام، ناهار و یا صبحانه تصمیم می گیرید که وزنتان را کم کنید با رفتن روی ترازو با عدد بسیار بالایی مواجه می شوید که تمام امید و انگیزتان را می گیرد. بانوان نیز در زمان پریودی ممکن است وزنشان از وزن واقعی شان کمی بالاتر باشد که باز هم ممکن است دچار افسردگی و نا امیدی شوند. پس بهترین زمان را برای لاغری خود را جستجو کنید و در دوره لاغر شدن بدانید که چه زمان هایی روی ترازو بروید که وزن واقعی خود را ببینید.

بهترین زمان برای رفتن بر روی ترازو صبح قبل از خوردن صبحانه است؛ چرا که بدن هیچ کالری دریافت نکرده و ترازو وزن واقعی تان را نشان می دهد. این نکته را نیز متذکر می شوم که قبل از قضاوت خود، در مورد چاقی و لاغری،  شاخص توده بدنی یا BMI خود را به دست آورید، برای این کار فقط کافی است که وزن خود را تقسیم بر قد به توان ۲ کنید. اعداد به دست آمده نشان دهنده این است که شما چاق هستید یا لاغر.

برترین روش های رژیم لاغری با استفاده از قدرت ذهنی

اگر عدد به دست آمده از این فرمول، کمتر از ۱۸٫۵ باشد، شما لاغر هستید و از کمبود وزن رنج می برید.

اگر عدد به دست آمده بین ۱۸٫۵ تا ۲۴٫۹ باشد، وزن شما نرمال است و در محدوده وزن سالم قرار دارید.

اگر عدد به دست آمده بین ۲۵ تا ۲۹٫۹ باشد، شما اضافه وزن دارید و در مرز چاقی قرار گرفته اید.

اگر عدد به دست آمده بین ۳۰ تا ۳۴٫۹ باشد، شما چاق هستید.

اگر عدد به دست آمده بین ۵ تا ۳۹٫۹ باشد، شما از چاقی شدید رنج می برید.

اگر عدد به دست آمده از ۴۰ بالا تر باشد، شما به بیماری چاقی مفرط مبتلا شده اید و باید هر چه زود تر برای درمان آن اقدام نمایید.

سخن پایانی

ما در این مقاله یکی از روش های نوین لاغری را برای شما شرح دادیم که با استفاده از آن می توانید به وزن دلخواه خود برسید و بازگشت وزنی هم نداشته باشید؛ اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که به هیچ عنوان امیدتان را از دست ندهید و انگیزه تان برای لاغری با ذهن را از روز قبل بیشتر کنید. پشتکار در لاغری و کاهش وزن همیشه نتیجه خوبی را به همراه دارد که کنترل ذهن نتیجه آن را چند برابر می کند.

error: Content is protected !!