سهم ۲۵ درصدی خرمشهر از دریافت تسهیلات کرونایی

به گزارش خبرنگار مهر، هاشم خنفری عصر امروز چهارشنبه در جلسه شورای اشتغال شهرستان خرمشهر، اظهار کرد: این آمار با توجه آخرین آمار ارائه شده در جلسه ۱۴ دی سال گذشته است که پرداخت به ۱۷۳ نفر بود و این امر نشان می‌دهد که ظرف سه ماه گذشته تنها ۱۵ تا ۱۶ نفر به تعداد قبلی اضافه شدند.

وی، به جایگاه پایین خرمشهر از لحاظ استفاده از تسهیلات کرونایی اشاره کرد و گفت: با توجه به آمار موجود، خرمشهر از لحاظ ثبت‌نام متقاضی و دریافت تسهیلات در رتبه یکی مانده به آخر قرار دارد که دستگاه‌های اجرایی باید موضوع را به تفکیک بررسی کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خرمشهر بیان کرد: به جز موارد پرداختی برخی درخواست‌ها در دستگاه‌های اجرایی باقی مانده، برخی در بانک‌ها در دست بررسی است و یک مورد نیز در دست ادارات اجرایی استان است.

خنفری افزود: بانک‌ها ادعا می‌کنند که متقاضیان برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها مراجعه نکرده‌اند که این امر می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی همچون ناآشنا بودن به سامانه یا نبود حساسیت در این زمینه باشد.

وی، ورود دستگاه‌های اجرایی را برای بالا بردن سهم خرمشهر در خصوص استفاده از تسهیلات کرونایی ضروری دانست و گفت: دستگاه‌های اجرایی باید اطلاعات جامعی از نوع فعالیت گروه‌های زیرمجموعه خود داشته باشند و موارد را تک‌به‌تک بررسی کنند و اگر برخی متقاضیان منصرف شدند، دستگاه‌ها باید مورد را به بانک‌ها اطلاع دهند تا از لیست حذف شود و جز آمار درج نشوند.

بی‌اطلاعی اصناف

رئیس اتاق اصناف خرمشهر نیز در این جلسه از بی‌اطلاعی خود خبر داد و بیان کرد: تمدید مهلت دریافت تسهیلات کرونایی به اتاق اصناف اعلام نشده بود و روز گذشته مبلغ در نظر گرفته شده برای تسهیلات برای ثبت‌نام متقاضیان مشخص شد و پیش از این اتاق اصناف از این موضوع بی‌اطلاع بود.

حمید براجعه افزود: بانک‌ها با اطلاع از تخصیص وام باید اتاق اصناف را در جریان قرار می‌دادند تا نسبت به اطلاع‌رسانی بهتر به کسبه اقدام کند و فرصت استفاده از تسهیلات از دست نرود.

وی با تأکید بر مشکلات ثبت‌نام در سامانه «کارا» از اداره تعاون، خواست که مسئولیت ثبت‌نام متقاضیان را بر عهده بگیرد.

براجعه گفت: با توجه به تخصص و مشکلات موجود در سامانه «کارا» که باعث بی‌سرانجامی تلاش‌ها برای ثبت‌نام می‌شود، بهتر است اداره تعاون خود نسبت به ثبت اطلاعات در سامانه ورود کند و اتاق اصناف نیز حاضر به ارائه هر گونه کمکی در این راستا است.

به گزارش خبرنگار مهر، برای جبران خسارت ناشی از کرونا به کسب‌وکارهای خسارت دیده، تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی با سود ۱۲ درصد در نظر گرفته شده است که به گروه‌های شغلی دو، سه و چهار تعلق می‌گیرد. شرط دریافت تسهیلات ثبت‌نام در سامانه کارا و کسب تأییدیه از دستگاه متولی است.

0
error: Content is protected !!